Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Penészedő falak ellen mit...

Penészedő falak ellen mit lehet tenni? Részletesen lent.

Figyelt kérdés

Albérletben élünk, régi építésű családi házról van szó (tégla). A hálószobában 2 hideg, külső fal van, és ezeken a falakon van az ágy és a szekrény. Elmozdításuk nem megoldás, mert a másik két falon az ajtó, ablak miatt nem férnek el.


Ez a két fal alulról extrém mértékben vizesedik, penészedik. Most kezeltük penész elleni szerrel, és penészedésgátló festékkel újrafestettük.


Ennél többet lehet-e tenni, a gyakori szellőztetésen kívül?


És még valami. Kb. mennyi helyet kell hagyni a bútorok és a fal között, hogy ne penészedjen be megint? Most minden ki van húzva 15-20 centire, borzasztó :(


2013. dec. 1. 14:05
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem említeni, hogy 1. emeleti az ingatlan, tehát nem az alulról nedvesedés a baj vagy éppen a talajvíz. Az alattunk lévő lakásban fent is, lent is penészednek a falak :(
2013. dec. 1. 14:13
 2/13 anonim ***** válasza:

Bérleti díjat csökkentesd... Alattatok meg szigeteltetni kellene a házat, és megkeresni, hogy mi a szar. De ez nem a te dolgod lenne, hanem a tulajé, csak ő leszarja.


Költözz el.

2013. dec. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Valahol beázik, így akármivel is kezeled az mindig penészedni fog. A falat kellene rendbe tenni, de gondolom azt nem akarjátok. A legjobb megoldás, hogy ne lásd, ha húzol a falra egy vízálló gipszkarton, lefested és kész.
2013. dec. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Stopsó-val kezeljétek le, egy jó darabig nem lesz penész gondotok.
2013. dec. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Én rendbetenném a falat, ha a tulaj engedné, de erre nem sok esély van!


Elköltözni se szívesen költöznénk, Németországról van szó és egy költözés többezer eurós összeg, mivel províziót (vissza nem kapható kaució), kauciót kell fizetni, plusz emellé ha van konyhabútor az ingatlanba, akkor annak az árát is ki kell tenni (majd utánunk a következőtől visszakapjuk, de ez akár 10.000 eurós, 3 millió forintos összeg is lehet)...arról nem is beszélve, hogy fél évig kerestünk lakást, mire találtunk egyáltalán, nagyon sokan várnak lakásra, és ha van se magyaroknak adják. :(


A stopsós tippet köszönöm.


A párátlanító gépekről mi a véleményetek? Az a baj, hogy a szobában gyakorlatilag csak 45-55%-os a páratartalom, tehát alapvetően nem magas, tehát nem tudom, érne-e valamit? Mégis ezen a két hideg falon, sarkon csapódik le az összes nedvesség.

2013. dec. 1. 21:25
 6/13 anonim ***** válasza:
No, hát ott se fenékig tejfel az élet, csak ezt nem nagyon mondják
2013. dec. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos nagyon sok a régi építésű, rosszul szigetelt lakás, a választási lehetőség pedig kevés. Egy lakásra 20-30-szoros túljelentkezés van, és bevétel meg szimpátia alapján válogatnak.
2013. dec. 1. 22:15
 8/13 anonim ***** válasza:
Használtam párátlanító gépet is, naponta több liter vizet megkötött, de a penészedést nem tudja meggátolni. Ha meg nem is magas a páratartalom, nincs értelme beruházni rá.
2013. dec. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Közben én is utánanéztem, és tényleg azt írták, hogy ha nem elég magas a páratartalom, akkor nem jó semmire :(
2013. dec. 2. 16:25
 10/13 lali az állat ***** válasza:
Szokott kicsit segíteni, ha lábakra rakod a bútort, könnyebben pörög a levegő.
2013. dec. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!