Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerülne egy tető...

Mennyibe kerülne egy tető újra rakása? Szerintetek megéri? Milyen hitelt lehetne erre felvenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Láttam egy kis házat, 2 szoba, konyha és egy helység, ahol lehet fürdőt, és wc-t csinálni.

1.5 millióért árulják, kb. 90 nm.

Elmentem megnézni, minden oké volt... de amikor a padlásra mentem, kissé megijedtem!!!

A gerendák mindenhol ki vannak támasztva, a padláson egyszerű kis lécek vannak, nem szabad felmenni, mert leszakadhat!

Szóval az lenne a kérdésem, hogy kb. mennyiért csinálnák meg az egész tetőt? Gerenda és léc csere, az egészet le kéne szedni a mennyezetet is...

A régi cserép maradna csak meg.

És megérne annyit? A falat is meg kell csinálni mert eléggé vizes, és kopog...

Remélem meg tudjátok érteni, amit szerettem volna mondani :)

Ja és a víz az udvarig van be vezetve.

Megérne 1.5milliót? És milyen hitelt lehetne erre felvenni? Van már egy személyi hitelem OTP-nél (500ezer)

Köszönöm a választ!



2013. nov. 8. 13:33
 1/2 anonim ***** válasza:

van fel millio szemelyi hiteled (ergo onerod semmi), es hazat akarsz venni? bator ember, de szerencsere a bankok is esznel vannak, erre te sosem kapsz hitelt.


amugy az a haz valoszinuleg a telek araban van hirdetve, olyan osszegekbe kerulne lakhatova tenni, hogy olcsobb elbontani. a teljes teto csereje millios tetel, a vizes, kopogo fal akar eletveszelyes is lehet, a vizet bevezetni sem ket filler.

2013. nov. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha a falak is vizesek,akkor én nem venném meg.Alapja van?

Ha utólag alá szigetelsz az alapnál,az nagyon nagy munka(egy méter bontás,szigetelés,vissza tenni,tovább,stb)

A tetőcsere: köbméterenként(felénk) a legolcsóbb fa 58 ezer forint.Számold ki,10x10 cm-es 4 vagy 6 méteresből szokták a horogfákat csinálni.Szelemen is ilyen vagy vastagabb anyagból(feltéve,hogy nem beton cserepet akarsz rá) Ha a normál lécezés elég is ,akkor is 1,5 millió körül saccolom.

Én tavaly fejeztem be a házat,az előszoba tetőt (3x8 méter az alapterülete)a már félig kész tető lett lejjebb engedve(nekem 4 méteres horogfák kellettek)

Ez a kis szakasz használt cseréppel és másodosztályú anyagokkal(kicsit görbe,de a mivel értek hozzá,így nem gond),fóliával,szigeteléssel volt 220 ezer forint.Ez csak anyagár.

Víz bevezetése...Párom vízvezeték szerelő,méterre fektetik le a vizet,3000 körül van métere(ásással,betemetéssel).

Bentre a szerelvények a nagyon drágák,fali korong,sarokszelepek,csapok...Egy kis vödörnyi cucc tizenezer forint..

Nekünk fürdőszoba burkolat+ragasztó+kád+mosó+csaptelepek 150 ezerből jött ki(vízvezeték tavaly lett kész,már csak be kellett fejezni,azt nem tudom mennyi volt külön,mert egyszerre vettünk sok mindent,de nem a falban menő csövek a drágák)Mindenből szezonvégi akciósat vettünk,mi burkoltunk.

Szennyvíz elvezetés megvan?

Az még nagyon nagy és drága meló,ha fel kell vésetni a betont és utólag megcsinálni.

2013. nov. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!