Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Melyik a legolcsobb, leggyorsa...

Melyik a legolcsobb, leggyorsabb padlo burkolo?

Figyelt kérdés
Linoleum volt, levettuk, mert nagyon rossz allapotban volt. (elhanyagolt, durvan lelakott haz) Melyik a leggyorsabban felrakhato burkolo? Es mennyibol lehet legolcsobban meguszni? (olyan 30 m2)
2013. okt. 24. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:

A padlószőnyeg , akciósan már van 1500-2000 Ft- ért (Diego), a lerakásához nem kell semmi , csak kivágod és leteríted.

Illetve az oldalfalra a kivágott csíkot ragasztani kell , kell 1 kg ragasztó.

2013. okt. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, csak attol azert tartok, mert felo, hogy nagyon hideg lesz. Alatta igy csak a beton van. Azert az telen futes ide vagy oda, hideg tud lenni.
2013. okt. 24. 21:14
 3/8 anonim ***** válasza:

hát, padlófilc, + alá az alátét préselvény. Az elég meleg, ilyen 8 mm szivacs dolog. Padlófilc meg 600 Ft/nm-től van. Csak lerakod és körbevágod, ha nem sikerült, lehet javítani, és alig látszik meg.


Linóleum is van 1000 Ft/nmtől, ha vastagat veszel, az olyan 2000, de az alá nem kell alátét. Viszont ahhoz teljesen sík talaj kell. Könnyű és gyors lerakni, de érzékenyebb a hibákra, mint a padlószőnyeg/filc.


a parketta nem olcsó, 2000 környékén (+-500) viszont már az is van. Hőszigetelésnek komoly, mi azt raktunk betonra. A klikk rendszerűek drágábbak, mint a sima ragasztós lamináltak, de jóóóóóóval kevesebb is a gond velük. Több, mint a filccel vagy a pvc-vel, mret ehhez minimum fűrész, inkább dekopír/körfűrés kell, hogy elvágd, de sokkal jobban hőszigetelnek.


Az összes padlóburkoló közül szerintem a legbonyolultabb - de a legjobb hőtartású is - a csempe vagy járólap. Ezeket lerakni viszont nagy nagy szívás. Ragasztani, távolságot tartani a többitől, meg akkor ezt vágni is kell, ahhoz külön gép, meg utána még fugázni... Hát, nem könnyű, de strapabíróbb, mint bármelyik másik, hőre sokkal jobb, és nagyon szép tud lenni. Ebből is lehet 1500 körül már kapni/nm.



Szerintem, ha minőségit akartok, akkor padlófilcből sem szabad az 500 forintosokat választani. Olyan 1000-1500-ból már per nm egész jól ki lehet jönni. 35 000 alatt nem hiszem, hogy nagyon megúszhatjátok, és mikor veszitek a burkolót, +10 cm-t mindenhová számolj rá!

2013. okt. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hu, nagyon szepen koszonom a kimerito valaszt! Csempes jarolapot szeretnek leginkabb, csak most az idofaktor donto, mert jovoheten ha esik, ha fuj, koltozni kell. Most igy a padlofilc tunik a legkezenfekvobbnek, es megnyugtato, hogy lehet kapni ala, ilyen preselvenyt. Errol meg nem hallottam. (kezdo vagyok nagyon) Meg azt megkoszonnem, ha linkelnel errol akarmit, csakhogy lassam mi ez, de az eddigieket is nagyon koszonom!
2013. okt. 24. 21:58
 5/8 anonim ***** válasza:

"Csempes jarolapot szeretnek leginkabb"


Korábban még az volt a gond, hogy hideg!

:)


A padlólapot is le lehet rakni 1-2 nap alatt, aztán következő napon kifugázni, és a 4-5. napon már járható!

2013. okt. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egy szoval nem irtam a csempesre, hogy hideg, a padlofilcre irtam, ami a betonon, alatet nelkul, tenyleg hideg. Az alatetrol eddig nem hallottam.

A 4-5 nap sok, mivel meg glettelni, es festeni is kell a het folyaman, nagyon nem fer bele 4-5 nap se.

2013. okt. 24. 22:37
 7/8 Presy válasza:
ha jó a felület és padlólapot raktok és fütve van a ház akkor 1 nap alatt meghúz a ragasztó másnap reggel lefugázzák délután lefóliázod koppra hogy glett ne tapadjon bele a fugába és glettelheted de létrával csak 3ik nap menj rá mert ahol hézagvan a lapba és nem köttöt meg a ragasztó ott könnyen eltörik a padlólap.
2013. okt. 25. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ha az abajod, hogy hideg lesz, akkor tegyél le egy szőnyeget, és tegyél alá olyan izét amit fentebb javasoltak. Ha gyorsan kell, akkor hagyd a fenébe a ragasztót is, és oldalra se kell semmit feltenni.

A csempe rohadt hideg lesz neked, és hangos is. visszhangozhat a szoba. Szőnyegnél ez kizárt.

2013. okt. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!