Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Beton falú pincét le lehet...

Beton falú pincét le lehet meszelni csak úgy simán, minden nélkül?

Figyelt kérdés
Rendes beton, nem omlik, néhol kilátszik a beletett terméskő. Sose volt vakolva, se festve. Le lehet ezt így meszelni? És ha igen, hogyan? Hányszor, stb? Jó volna, mer vakoláshoz már nincsen jó idő, viszont jó lenne ha nézne ki valahogy, meg egészséges lenne meg világos. Előre is kössz.

2013. okt. 10. 19:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze,lehet.Semmi különös. Lemeszeled oltott mésszel 2-3x és gyönyörű lesz,tartós. Ha nem nedves nagyon a pince,akkor szépen ki is fog fehéredni.
2013. okt. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Kösz!

Az mit jelent, hogy "nagyon nedves"? És ha az, akkor hogy fog kinézni? Mondjuk ebbe nem áll a víz, csak olykor, mior ilyen esős idő van, érezni h nyirkos.

2013. okt. 10. 20:55
 3/18 gomzoli ***** válasza:
Ha teljesen biztosra akarsz menni, akkor a meszelés előtti napon lekened a falat mélyalapozóval. Nem drága, viszont sokkal tartósabb lesz a meszelés kötöttsége a falon. Az sem egy veszett ötlet, ha abba a vízbe is teszel egy keveset a mélyalapozóból, amivel a mészhidrátot feloldod.
2013. okt. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Húúú... na várj! :) Először is köszönöm!

Másodszor viszont én most csinálok először ilyet, úgyhogy minden új. Mi az a mélyalapozó? Bemegyek a ...ba (a hova is? :) és azt mondom nagyon lazán: "Heló, egy mélyalapozót babám", mire tudni fogják h mi kell nekem, vagy hosszan ecsetelnem kell majd? És az drága? Mer azér van itt vagy 70-80 nm fal.

És micsinál az a mélyalapozó, azon túl, h mélyen alapoz? :) Miben segít?

És még egy, hogy ezek után, ha lemeszeltem, esetleg le is mélyalapoztam, jövőre be tudom még vakolni rendesen?

2013. okt. 11. 12:26
 5/18 A kérdező kommentje:
Ja, és a mészhidrát az az oltottmész, amit most vettem reggel 25kg/700 HUF? :) Bocs, de nekem minden infó aranyat ér most. :)
2013. okt. 11. 12:28
 6/18 gomzoli ***** válasza:

A mélyalapozó egy híg tejszerű folyadék, a 70-80 m2-re bőven elég lesz az 5 literes kannás kivitel, ami emlékeim szerint kevesebb, mint 5 ezer Ft (lehet, hogy csak 2-3 E, nem emlékszem pontosan), ezt egy festőhengerrel felkened a falra vékonyan, mintha festék lenne. Egy kicsit akár higíthatod is vízzel, majd fél-egy liternyit tegyél belőle félre, a mész keveréséhez. Ezt majd tovább higítod egy vödörnyi vízben, mielőtt a zsák meszet elkezded vele bekeverni.

A mélyalapozó legjobb tulajdonsása az, hogy megköti a porzó, nedvszívó, málladozó felületeket, optimális feltételeket teremt a leendő festésnek, meszelésnek, hogy a falfelületen tartósan megtapadjon, ne kezdjen el porozni, leperegni. Hagyj neki legalább egy nap száradási-, beszívódási időt. Csak ha újra teljesen száraz a fal, akkor állj neki a meszelésnek. Érezni fogod, mennyivel simább tapintású lesz az a betonfal, ha már megkötött benne a mélyalapozó.

Bármelyik festékboltban, barkácsboltban kapható, MÉLYALAPOZÓ néven :-)

2013. okt. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 gomzoli ***** válasza:
Ja igen, utólag simán vakolható lesz a fal, ha a jövő ezt hozná...
2013. okt. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 gomzoli ***** válasza:
És igen, az oltott mész, az a mészhidrát.
2013. okt. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nagyon kösz! Mostmár világos minden. :)
2013. okt. 12. 09:10
 10/18 A kérdező kommentje:
Már csak azt kell kiderítenem, hogy kell ebből a zsák mészhidrátból (tanulok ám! :) olyan falrakenhető meszet csinálni. :)
2013. okt. 12. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!