Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerülhet egy kb.70nme...

Heiszenberger Márta. kérdése:

Mennyibe kerülhet egy kb.70nmes lakásnál az áram, gáz és csőhálózat cseréje?

Figyelt kérdés

Egy elég régi lakásról van szó,ami tizenxéve nem is laknak.

Az áramvezetékeket cserélni kell,a fűtést összességében szintén és vízeshálózatot is.

A munkadíj összege nélkül érdekelne,tehát csak hogy a falak tökéletesen rendben legyenek,áram,radiátorok és csövek.

Se a kazán,se a szaniter,se a konyhabútor árát ne kalkulálja senki,azt ki tudom én is számolni,csak a munkarészét nem.

Illetve ha van hozzáértő az megírhatná szerinte ez mennyi munkaidőbe és pénzbe kerülhetne,ha szakemberrel van csináltatva.Tehát csak a munkadíj.

Ha valaki a szigeteléshez is hozzá tud szólni,azt külön köszönöm.

Tehát 70nm,3 szoba,1 konyha,1fürdő-Wc.


2013. szept. 12. 11:09
 1/2 anonim ***** válasza:

a villannyal kapcsolatban: a szerelők általában kiállások száma szerint dolgoznak ilyenek kapcsoló konekktor lámpahely stb. /kötődobozok nem/ Az ár változó.4000.- ft-tól indul egy 7o m-es házban általában kb. 7o kiállás van. az 7ox4ooo.- azaz 280 ft. van aki m2-re dolgozik cagyis igy adja az árajánlatot de az is kb. ugy jön 70x 3500-4ooo.- ft. Függ attól is hogy földrajzilag hol van az országban Bp-en Pest megyében drágább mint pl az alföldön ott 7000-et is elkérnek kiállásonként + parkolás

kiszállás stb.Ezen felül villanyórahely kiképzés elmüs ügyintézés /csak regisztrált szerelő végezheti/Összegezve 3oo alatt nem uszod meg az anyagra kb. ugyanennyit számolhatsz... sok sikert../vill szer/

2013. szept. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A vízszerelés ekkor lakásban álltalában 100 ezerből ki szokott jönni, a fűtészerelés kicsit több, hét radiátorral számolva olya 150 ezer körül lesz. Ebben nincs benne a kémény szerelés ha esetleg elavult, a gázvezetéket lehet nem kell bántani, de ha bból is új kell 200 alatt az sincs meg. Én a villany szerelő árát kicsit sokallom, sztem 200-250 között megállhat a villany szerelés. A víz és fűtés kész van 5 nap alatt, szerelvényezve és mivel a villanyás és avizes egyidőbe megy, együtt is lesz kész. ezekre egy hetet kell számolni és annyi idő alatt kész vannak.

Milyen szigetelés?... mert ezt nem értem

2013. szept. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!