Mit jelent asztalosoknál a kontaktcsiszolás?
Fürdőszoba bútort készíttetnék és keresem a (nem feltétlenül legolcsóbb, hanem legjobb) módszert arra, hogy a bútor egységes képet nyújtson, és ne legyen pl. élfóliázásból vagy annak elválásából adódó szépséghiba.
Erre lenne jó a kontaktcsiszolás pl. egy kontaktcsiszolt furnérozott wenge faforgácslap esetén?
A kontaktcsiszolás, mint a nevében is benne van csiszolást jelent.
Kontaktcsiszolást kontaktcsiszoló gépben végzünk, ami azt jelenti, hogy az anyagot pontos vastagsági méretre csiszolunk.
Ezzel a géppel csiszoljuk a Te általad említett wenge furnéros faforgácslapot is.
Egyébként, ha az élfólia vagy élfurnér szakszerűen van felragasztva, akkor nincs "elválásból" adódó hiba.
A legtöbb ennek a műveletnek a pontos kivitelezése ma már nem jelent gondot, mivel majdnem az összes komoly faipari cég vagy lapszabászat rendelkezik ilyen berendezéssel. Szóval szerintem, ha csak ettől félsz, akkor nem kell nagyon izgulnod. Persze egy jó és megbízható asztalost bízz meg a munkával!
nagy kérdés még az hogy milyen széles anyagot kellene csiszolni vele mert hiába találsz kontakt csiszoló géppel felszerelt helyet ha teszem azt 800 széles anyagot kéne neked csiszolni de a gép csak 700as.
ha nem túl széles az anyag akkor nem gond ez a módszer de ha nagyon széles anyagról van szó akkor nehézkes lehet találni hozzá nagy gépet.
egyébként az ötlet teljesen jó,egyenletesebb vele mint pl egy papucsos szalagcsiszoló géppel csinálva.
Köszönöm szépen a válaszokat.
Nagyon laikusként a témához még egy kiegészítő kérdésem lenne: van valamilyen más módszer (furnér, abs élzárás), amivel "szép" kidolgozású bútorlapok előállíthatóak? Mit lenne még érdemes megkérdeznem az asztalostól, ha jövő héten úgyis megyek a műhelyébe?
a legszebb és szerintem legjobb megoldás a tömör fa után a furnérozott bútor.
egy furnéros bútor ami megfelelően felületkezelt szerintem jobban is bírja a párás helyet mint egy laminált anyagból készített.
ugyanis egy felület kezelt bútor lényegében zárt éleket képez de a felületi laminálás és az élfólia vagy abs közt van egy kicsi rés,az nem ér össze úgy hogy full zárt legyen.
ezért sem szabad őket csak nedves ronggyal törölni,ha teljesen zárt lenne akkor lehetne vizessel is mert a laminálás egyébként nem vízáteresztő.
köszönöm.
a felületkezelést furnérozásnál (fürdőbe) hogyan tanácsolnád? olaj? lakkot kizárnám, mert természetellenesen csillogna, legalábbis az én elképzelésemhez mérten.
Van még más lehetőség is, pl. a táblásított tömörfa lapok, ami lehet fenyő, tölgy (bükköt nem javaslom párás helységbe, mert fülledékeny). Ezek általában 18 mm vastag tömörfa lapok, amit elég olajozással felületkezelni.
Elméletileg egy jól élzárt furnérozott faforgácslap is megteszi a fürdőbe is, ha nem ázik állandóan és közvetlenül a bútor.
Egyébként lehet lakkozni is, mivel vannak matt lakkok is.
Az olajozás viszont jobb, mert természetesebb és a párát is jobban kiengedi a fából. A lakkozás nem jó nedves környezetben, mert nem nedvességáteresztő!
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!