Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fa ajtó újrafestése, hogyan?

Fa ajtó újrafestése, hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy fehér színű ajtóm, amit szeretnék berakni a szobába, de az ajtókeret lazúrozva van.(cseresznye vagy mahagóni színű). A probléma az lenne hogy hogyan tisztítsam le a fehér ajtót úgy hogy lazúrozás után lehessen látni az erezetét. Csiszolásra gondoltam, de szerintem az kevés lenne. Másik ötletem a kromofág, de kérdéses hogy az lepucolná e rendesen. Aki tud segítsen, köszönöm!
2013. aug. 14. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondolom betétes ajtó. Hát bizony a csiszolás lenne a leggyorsabb és a legszebb, de flex koronggal. A betéteket meg kromofággal vagy hőlégfúvóval. A hőlégfúvó azért nem teljesen jó ilyenkor, mert avatatlan kéz könnyen kormosra égetheti és akkor eleve csiszolni kéne. A kromofág meg azért nem jó, mert egy az, hogy rétegenként dolgozik és lehet akár 4-5 is rajta, illetve a mostani kromofágok már nem olyan erősek mint a 2 éve betiltott Super kromofág. De azzal is eltartott volna egy napig. Flex-szel 1 óra.
2013. aug. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A flex hamar lekapja, de óvatosan és kis fordulaton kell dolgozni finomabb (100-120-as) papírral. A vibrációs csiszoló nem szedi le egyhamar a festéket csak felérdesíti. Ha leszáll egy ajtó és nincs más megoldás, akkor is jön a jóöreg csiszolós flex.
2013. aug. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A hőlégfúvós megoldást olvastam több helyen is,csak nincsen hőlégfúvóm, gondolom a hajszárító kevés lesz ehhez. Úgy hogy marad a csiszolás!
2013. aug. 14. 20:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, de hőlégfúvó után is be kell keményen csiszolni és néha megégeti a fát ha avatatlan kéz használja. Hajszárító az 50 fokon működik, ez 500-on... Ha meg nincs sok olajos alap csak zománc, akkor a hőlégfúvó sem sokat ér.
2013. aug. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!