Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Víztisztítás? Vállalkozó...

Víztisztítás? Vállalkozó által? Vegyszerrel?

Figyelt kérdés

Vettem egy házat amit 7 éve nem laknak.

A vízrendszer el volt zárva az elfagyások miatt!

Hogyan kell kitisztítani a rendszert?

A Pannon-víz nem végez ilyet csak vízminőséget mér!



2013. júl. 17. 21:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha 7 éve lakatlan volt akkor gondolom a csövekből levolt eresztve a víz így maximum az óra mögötti részen lehetett de az hamar kifolyik ha megnyitjátok. Ilyenkor célszerű a csapokat mindenhol kinyitni és folyatni úgy 5 percig így átmossa magát a rendszer. De célszerű hívni egy vízvezeték szerelőt, vagy egy hozzáértő embert aki átnézi a csöveket hogy nincsen-e komoly bajuk. Szükség esetén kiszedi belőlük a vízkövet vagy kicserél egy szakaszt ha arról van szó. De egy teljes mosás felesleges vegyszerrel én szerintem.
2013. júl. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi ipari hypoval tisztítjuk a csővezetéket,mert élelmiszeriparban szigorú előírás a 0-ás mikrobilológiás ivóviz.

Leeresztjük a csőrendszerben a vizet teljesen. A betáphoz lökünk 15 lityi ipari hypót, elzárjuk a csapokat és ráengedjük a nyomást. 6-8 órán keresztül áztatjuk a csöveket majd megnyitjuk az összes csapot 5 percre és készen áll a vízrendszer a mikrobiológiai tesztre.

2013. júl. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!