Hogyan álljak neki és milyen eszközök kellenek hozzá, hogy felújítsak egy régi széket és asztalt?
A szék és asztal igazi fa. Feketére van lefestve. De elég viseletes már.
A feketétöl mindenképpen szeretnék megszabadulni. Leginkább valami barna pác tetszene a legjobban.
Hogy kezdjek neki? Milyen eszközöket használjak? Mik a felújítás lépései?
Először a festéket kell lecsiszolnod csiszolóvászonnal vagy leoldani a festéket kromofággal (valamilyen festék oldószerrel). Teljesen a fáig. Ha látsz rajta valamilyen hibát, javítani valót pl repedést, lepattant részt azt kitapaszolni fatapasszal, az betömni a réseket és ugyanúgy festhető utána mint a fa. Ezután következik a színezés amit szeretnél. Pácolás előtt még finomabb csiszolás kell neki, utána portalanítás. Pácolás. Utána még lehet lakkozni matt vagy fényes lakkal, viaszolni stb.
Ez így alapvetően mert ezeknek mindnek meg vannak a módjai. Viszont fent vannak a neten, de azt javasolom olvass át több oldalt is róla. Mert van ahol írnak pár plussz lehetőséget és trükköt.
"fa pácolás"
"fa pácolás házilag"
"bútor felújítás"
Ez egy elég összetett kérdés. Nagyon nem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a bútorok, és az sem, hogy milyen értéket képviselnek, és mit akarunk kihozni belőle.
Az állapot azért fontos, hogy szét kell-e szedni darabokra, vagy sem, az értéke azért, hogy ha egy "minőségi" bútorról van szó és pénzt és energiát szánsz rá, akkor nem mindegy hogy hogyan újítod fel, és az sem lényegtelen, hogy mit akarsz kihozni belőle, vagyis megelégedsz azzal, hogy másképpen néz ki, vagy pedig egy szép bútort akarsz kapni végeredményül.
Alap szerszámok: kalapács (fém és gumi), vésők, csiszolóvászon 80-100-120-150-240, kézi szorítók, ráspoly, spakni, citling, enyv, pác, lakk.
Lépések:
1, megvizsgálni a bútort, hogy szét kell-e szedni (szétszedve és újraenyvezve érhető el minőségi végeredmény)
2, a festék leszedése citlinggel, csiszolóvászonnal (kromofág és egyéb anyagok használatát nem javaslom, hacsak nem nagy a bútor mennyisége)
3, repedések, összeenyvezése, tapaszolása
4, csiszolás pácolás alá
5, összeenyvezés, ha szét volt szedve
6, pácolás, lakkozás
Persze minden egyes lépésnél ezer kis apró trükk van, ami maga a szakma. Mindent leírni szinte lehetetlen, de csak egy példa. Tapaszolásnál nem mindegy mivel tapaszol az ember. Eleve maga a tapasz készülhet a bútor saját csiszolat porából vagy vásárolható boltban is. Nem mindegy viszont, hogy milyen a tapasz. Natúr, vagy színezett, a pác majd befogja-e a tapaszt, vagy fehéren világítani fog pácolás után stb, stb...
koszonom szepen a segitsegeteket!
a butor maga jo allapotban van, nincs rajta egy serules se, karc, semmi. csak a festek kopott meg rajta nagyon.
ha tetszene/illene a lakasba a fekete akkor meg jo is lenne az egesz szett ahogy van, de nem tetszik :/ ezert ez a felhajtas korulotte.
mivel nem vagyok asztalos, sejtem, hogy azert verprofi munkat minden igyekezetem ellenere sem tudok kivitelezni, de szerencsere eleg egyszeru a formaja a butornak es aztan ugyis teritot es szivacs parnat fogok hasznalni, igy ahol esetleg elbenaznam a dolgot, valamennyire lehet kendozni. de bizom magamban! - annak ellenere hogy ilyet meg nem csinaltam :)
Az a legfontosabb :D
Jó lesz az, főleg saját használatra.
Egy biztos, hogy mindenre rá kell szánni a megfelelő időt. A csiszolás a legfontosabb, hogy az legyen rendesen megcsinálva. Utána nem árt a pácot kipróbálni olyan helyen, ahol esetleg majd nem látszódik. Ha esetleg van még valami kérdés, akkor szívesen válaszolok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!