Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért jön le a friss festék?

Miért jön le a friss festék?

Figyelt kérdés
A fürdőszobában leesett a festék egy tenyérnyi helyen. Újrafestettem, de ugyanúgy lepereg 1-2 nap után ilyen kis pikkelyekben. Mit lehet vele kezdeni, hogy megmaradjon?

2013. jún. 28. 11:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Most vagy vizes a fal amit elég egyszerű eldönteni vagy valami irregulár anyagot használsz javításra ami a nagyon erős kötőanyaga miatt zsugorodik. A harmadik tipp is ehhez kapcsolódik: már túl sok és gyenge réteg van rajta (pl enyves) van alatta, ami ha nedvességet kap az új erős műanyag festékből, akkor az lerántja. Vagy letúrod spaklival az egész fürdőszobát, vagy gyengébb festékkel pl. Poli Farbe fested le, esetleg beáztatott bécsi fehérrel kevered a műanyag festéket, amitől nem lesz olyan kő kemény.
2013. jún. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy egy régi technológiával glettelték a falat, azaz CMC -s glettel. Az idők során a glett kötőanyaga elpusztul és csak egy krétás alap marad belőle. Ha ez a probléma és a kezeddel végigsimítva fehér lesz a kezed, akkor az egészet le kell túrni és újra készíteni modernebb technológiával a festést. Persze van olyan MEKKMESTER módszer is, amit itt a kolléga írt, hogy bécsivel szaporítod a festéket és akkor talán fennmarad, csak éppen nem tölti be a festék szerepét. Maximum fehér lesz.
2013. jún. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én mint profi amatőr az olajfestékre festettem rá falfestéket, másnapra úgy ledobda, mint a pinty!
2013. júl. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!