Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Laminált padló fektetésének...

Laminált padló fektetésének iránya miért is?

Figyelt kérdés

Sok helyen azt olvasom, hogy a parkettázásnál a szálak a beeső fény felé hosszanti irányba kell hogy fusson.

Ennek mi a magyarázata? Miért így írják sok helyen?

Ugye nincs csak esztétikai?

Hosszúkás szobát készülök parkettázni, ahol a rövid oldal egyik végében van ablak. Így ha hosszanti irányba tenném le, akkor számomra folyosó érzetet keltene. Ezért tenném keresztbe. Bármi akadálya vagy negatívuma?



2013. jún. 14. 12:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Az ok, hogy akkor kevésbé lesz "csíkos" hatású, mert a fény nem okoz árnyékokat.

A te esetedben viszont éppen kereszte lefektetve elönyös, mert optikailag szélesíti a szobát.

2013. jún. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtatást! Én is így gondoltam, hogy szélesítené a szobát valamint nekem úgy tetszik is jobban. Árnyékot nem hiszem, hogy bármi is vetne. Nem egy gagyi parkettát néztem ki. Tapasztalatból tudom, hogy ezeknek meg nagyon jó minőségűek az illesztéseik. Köszi!
2013. jún. 14. 16:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!