Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerülne a leendő...

Mennyibe kerülne a leendő házam teljes felújítása?

Figyelt kérdés
Most vásároltam vidéken egy olcsó kis házat, 40cm2 ez a ház,nincs benne semmi,se villany,se áram bekötve,se padló, a plafon gerendából van szóval azt is meg kellene csinálni,a szobákat festeni,ablak az van de az is felújításra-átfestésre vár, kívülről a házra festés kellene a tető az közepes állapotba van de én inkább újat csináltatnék mindenből. Arra lennék kiváncsi akik értenek hozzá a leggazdaságosabb és legjobb anyagok így összesen mennyi pénzből jönne ki,a felújításra vannak emberek szóval azzal semmi költség szinte nincsen,..
2013. jún. 9. 17:47
 1/1 anonim ***** válasza:

H van ismeretséged akik olyan helyen dolgoznak hogy olcsóbban juss hozzá valamihez akkor valamivel olcsóbban kihozhatod ezt az egészet.

Nyilván vannak olyan dolgok amiken nem szabad spórolni, értem a villany a gázcsövek, vízcsövek, szennyvíz elvezető. Ezeket jobb üzletben megvenni ahol minősítve vannak.

Villanyszerelés is része is egyedül ott drága amikor bekötik oda a villanyt, tehát a villanyóra felszerelés, és a szerződés kötés az ami kerülhet pár száz ezerbe, ugyanígy a víznél és a gáznál is. A kéményre is figyelj oda nagyon, azt is nézesd át. Ha a tető aránylag rendben van akkor kár lecserélni az egészet, mert ilyenkor célszerű arra költeni ami fontosabb. A tető is úgy legyen megcsinálva hogy ne ázzon be és ennyi. Ha festeni, vakolni kell abból lehet tudsz olcsóbban is szerezni anyagot, ha nyílászárókat akarsz cserélni akkor célszerű bemenni sok üzletbe érdeklődni hogy mik a lehetőségek mert vannak alkalmak amikor megrendel valaki mondjuk 1 ablakot mindennel együtt, és kifizet x ezer ft előleget, de mégsem veszi meg pedig az eladó már megrendelte akkor bukja ugyan az előleget a megrendelő de az eladó is ár alatt szokta eladni, mivel már valamennyit keresett rajta. Ezekhez a legjobban akkor tudsz hozzájutni ha van egy jó ismerősöd az építőiparnál aki foglalkozik ilyen beszerzésekkel, ő neki biztos vannak kapcsolatai amivel olcsóbban juthatsz hozzá új dolgokhoz. Akkor a járólapozásnál is lehet olyat ha olcsón tudsz szerezni és ha nem elegendő vagy különb9ző színűek akkor meglehet oldani hogy mintázatban legyenek letéve a padlóra, azok is jól szoktak ám kinézni. Nálam a fürdőbe meg az előtérbe 3 színből áll a járólap, mert csak úgy tudtam szerezni maradékokat. Ha van szoba ahol parkettáznál akkor célszerű bontott OSB lapokat szerzeni és azt alá tenni majd rá a parkettát, legtöbb helyen építkezések után ezeket kiszokták dobni így ha mázlid van ingyen is hozzájuthatsz ilyenhez, de erre kapcsolatok kellenek. És ha mondtad hogy vannak ismerősök akik segítenek akkor biztos tudnak olyat ahol olcsón hozzájuthatsz dolgokhoz.

Hogy mennyiből lehetne ezt kihozni. Én most nem írok ide összegeket mert lövésem sincs. Én 10 éve csináltam hasonlót akkor is apránként és nekem egy normál egy szintes családi ház belső felújítása 1,5 millió volt. A villanyt meg egyebet nem kellett beköttetni az igaz de a vezeték cserék és az új automaták cseréje amit 4 éve csináltunk az is került vagy 300 ezerbe, és maszek alapon csinálta meg két villanyszerelő úgy hogy én is besegítettem a munkába, ők jóformán csak az anyagot adták és mindent bekötöttek, a csövezést meg a vezetékek behúzását magam csináltam. De ott az anyagot kellett megfizetni.

Csempéket kaptam ismerősöktől mindenkinek maradt meg kevés így összedobtunk pár csempét amik méretben meg színben különböztek ugyan, de egy jó ismerősöm megoldotta úgy hogy jól nézzenek ki amikor felrakjuk és tényleg nagyon frankó lett a dolog.

2013. jún. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!