Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van esetleg valaki, aki...

Van esetleg valaki, aki nagyon lepukkant felújítandó lakást vett és szépen felújította teljesen az egészet?

Figyelt kérdés
Ha igen,akkor megírnátok, hogy kb. mennyit költöttetek a felújításra? Jobban megérte a saját ízlésetek szerint felújítani? Vagy nagyon rizikós teljesen lepukkant lakást venni?

2012. jún. 8. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha sok pénzed van, akkor igen, mert milliós nagyságrendet is elérhet egy felújítás.
2012. jún. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2012. jún. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen megéri. Most az eladó örül ha sikerül megszabadulni az ingatlantól. Amit a vételáron megspórolsz, abból fel tudod újítani a saját ízlésed szerint. Ha épületgépészeti felújítás is kell, (víz, gáz, villany) akkor érdemes kalkulálni a várható költségekkel.
2012. jún. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát ahogy nézem az ingatlan árakat, szerintem többet meg lehetne így spórolni! Van ami 6-8millióba kerül lepukkantan,viszont ha már a fürdőben 10 évvel ezelőtti csempe és járólap van,akkor már 11millió egy lakás,amiben kb minden lepukkant....
2012. jún. 8. 09:59
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én örököltem ilyet...3éve. Másfél évem "ment rá",mester nélkül,egyedül újítottam fel egy 90m3-s magánházat.

Hogy milyen állapotok voltak: 40 éve nem volt meszelve,a parketta úgy volt,ahogy 1961-ben lerakták,vásznas alu. drótokon jött a (földeletlen) áram,a fürdőben a szennyvíz eternit csövön ment,a bekötések flexi helyett ólomcsövek voltak,a kémény béleletlen volt-és kéményes!konvektorok voltak stb.

Egyedül a fürdőszoba burkolását csinálta szakember(sógorom).

Festettem,mázoltam,villanyt szereltem,megcsináltam a központi fűtést,a kiegészítő cserépkályhát,stb.

Mindenből az olcsót,de nem gagyit vettem,mindenütt alkudtam,és számla nélkül vettem,ha lehetett.

Számolgattuk az Asszonnyal,így kb.5~600 ezerbe került minden..ennek bő fele a közp.fűtés(kombikazán+radiátorok+kiegészítők)


Szerencsés vagyok,hisz velemszületett barkács-érzékem van,de így is kemény időszak volt,még úgy is,hogy "ál"-munkanélküli voltam,csak hébe-hóba melóztam feketén,jórészt éjjel.

Egyedül a

2012. jún. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem rizikós arra kell figyelni hogy a tető rendben legyen.Mert ha ahhoz hozzá kell komolyabban nyúlni az húzós.Nyílván egy olyan átlagos mondjuk 50-60 éves házra gondolsz.Ezeknél az ablak és bejárati ajtó csere alapvető.A villannyal lehet szerencséd de a vizet újra kell vezetékelni mert a csövek már régiek. A fűtést is meg kell oldani ha nincs de ezekbe álltalában va központi mert régen ez nem volt akkora költség mint most.Egyébként hogy a kérdésedre is válaszoljak egy 35 nm es vályog házat újítottam fel és toldottam hozzá 61m2 ert.Mindenki azt mondta dúrjam el én inkább felújítottam rá sem lehet ismerni.Már nem tudom mennyibe volt pontosan de bőven megérte felújítani mintha eldúrtam volna és építettem volna egy ugyanakkorárt.
2012. jún. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
5. és 6. válaszát is köszönöm szépen!Nagyon hasznosak voltak!!!
2012. jún. 8. 19:51
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

mi félmillióért vettünk egyet falun,konyha be volt szakadva.

De a tető annyira jó volt,hogy semmi baja nem lett ,pedig csak 3 oldal tartotta.

2 millióba került 120m2 felujitása (alábetonozás,külső festés,lezsakadt fal ujra felhuzása,belső festés,csempézés,stb),és még félmillióba a gépek,szekrények,ágy,stb.

Bő 1 évig csináltuk mi ketten,és néha 1-2 segitő.

2012. jún. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!