Villanyszerelő szakmáról miért mondják, hogy egy hatalmas _szívás_ az egész? Illetve, hogy meg sem éri, semennyire sem érdemes éveket a különböző tanulási folyamatokba, gyakorlati képzésekbe beleinvesztálni?(Van még egyáltalán vállalkozó,aki...Lent!)
Illetve, hogy meg sem éri, semennyire sem érdemes éveket a különböző tanulási folyamatokba, gyakorlati képzésekbe beleinvesztálni? (Van még egyáltalán vállalkozó, aki hajlandó több éva gyakorlatot biztonsítani kezdőknek?!) Magyarul MIK A BAJOK a villanyszereléssel?
2011-ből, 2015-ből, 2017-ből is olvastam kommenteket, amik ócsárólták, és a hozzászólók senkinek nem is ajánlják a villanyszerelő szakmát - és mostanában is ugyanúgy megoszlanak a vélemények! Hogy anyagilag nagyon is megéri/megérné, de óriási szívás az egész. Mással párosítva is problémás?
.
.
.
Tervezett képzési, majd (ha lenne valaki egyáltalán...) gyakorlati sorrend:
1. Villanyszerelés.
2. Kombin állva (ez utóbbi képzést - majd hivatást - tartom jövő-biztosnak, az előbbinek viszont muszáj meglennie e másodikhoz) hőszivattyú rendszerek telepítésével - jó idővel később már egyéni vállakozóként.
(Esetemben - szerintem - Németoszág, Dánia, Olaszország felejtős lehet, hiszen oda szakmai nyelvismeret aranyos ismerete mellett biztosan rengeteg különbözeti- és pótvizsga kellhet... Valószínű nem elég egy magyar Offi által ordított sem, hiába készült rá az illető annyit...)
"Az a baja ezzel a szakmával sok embernek, hogy gondolkodni kell, mert senki sem rágja a szádba mit csinálj."
Tehát ez a legfőbb baj! Aha! 😁
Ez rossz.
Nekik! 😀
"A másik nagy problémájuk, hogy sokat kell dolgozni, de cserébe sokat is keresel."
Ha valóban megéri, szép lesz a vállalkozó nettója, akkor igenis motiváló! Így nem lenne olyan, hogy "sokat dolgozni". 😉
Hatalmas szívás annak, aki képzetlen és ostobácska.
Három villanyszerelőt zavartam el, amíg végre a negyedik be tudta kötni a fan-coilomat úgy, hogy az áramláskapcsoló indítsa el a fűtést, és a légoldali termosztáttal tudjam vezérelni a fűtés erősségét. Amikor a kezükbe adtam a bekötés műszaki rajzát (a hozzá adott tájékoztató tartalmazta) akkor csak néztek ki bárgyún a fejükből. Sajnos a négyből három nem tudott műszaki rajzot olvasni. Villanyszerelő létére. A negyedik feltette a szemüvegét, és két óra alatt bekötötte. És volt nála minden. Vezeték, csatlakozó, szerszám, stb.
Lehet sok diplomás nem keres ennyit, de nekik biztosan (hiszen csak az ilyen végzettségűek szoktak sopánkodni) rajz-kommunikáció, antropológus, nemzetközi kapcsolatok, történész, és hasonló diplomájuk van.
Másik pedig, hogy ez - elvileg - egy keresett szakma. Azokat pedig világ életben megfizették (kereslet-kínálat), és mikor sokan 300 eFt nettókat keresnek, akkor (700 eFt bruttó nettósítva) kb. 400 eFt nem sok. Ha egy kiskereskedelemben dolgozó pénztáros, vagy egy eladó, vagy egy irodai melós kereshet 300-at, akkor a bizony 400 nem igazán sok. 800 nettó már érthetően egészen elfogadható lenne. Vállalkozónak meg minimum duplája.
Hisz a jó szakembereket így is nagyon nehéz megtalálni.
Plusz ez egy irgalmatlanul kockázatos hivatás!
Egy irodistának eközben elfáradnak az ujjai, vagy maximum a csupaszív kollégái kergetik őrületbe.
"...amíg végre a negyedik be tudta kötni a fan-coilomat úgy..."
"Sajnos a négyből három nem tudott műszaki rajzot olvasni."
Ezeket durva volt még olvasni is!
Szép remények.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!