Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Födémtől 60cm mélyre ki...

Födémtől 60cm mélyre ki mernétek fúrni egy 15cm-es lukat elszívónak tartó falban?

Figyelt kérdés

A konyhánál akarnánk egy elszívót. A fal szélén már van egy ilyen luk, talán 20-25 éve csinálták, nincs vele gond. Sajnos nagyon a szélén van. Tőle egy 40-50cm-re alrébb kellene egy másik, azt meg be lehetne falazni.


Józan ésszel nézve ilyen távol a födőmtől egy ekkora luk nem kéne, hogy gondot okozzon, de aggódom kicsit, ti mit gondoltok?


Másik megoldás, hogy marad a régi luk és lényegében 2 felső szekrényben fog végigmenni a flexibilis cső, annyi, hogy akkor 1 helyett 2-ben nem lehet majd pakolni.


ma 12:24
 1/10 A kérdező kommentje:
Hozzátartozó infó, hogy nagyméretű üreges beton tégláról van szó.
ma 12:26
 2/10 anonim ***** válasza:
Milyen födém van?
ma 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Te most a falba akarsz lyukat fúrni?

Egy lyukat még főfalba is lehet fúrni.

ma 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Statikust meg szoktam kérdezni.

10-20 ezerért megmondja lehet-e.

ma 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

2-es: e gerenda és béléstest. Ennél a falnál kérdés, hogy hol milyen módon fekszik rá a gerenda, mert van egy a fallal párhuzamosan és kint ugyanennél a falnál indulnak gerenda merőlegesen is. (kívülről egy beugrót hidalnak át, ezért fordul meg az irány.


3-as:

Igen főfalba, egy 15cm-es koronafúróval. Nem vagyok alapvetően buta, tudom mi történne csak mellette képes vagyok túlaggódni dolgokat és emiatt kell megerősítés. Pl a födémhez közel nem mernék fúrni mert mi van ha pont az e gerenda alatt fúrom ki amitől az megrogyik.

Itt viszont lenne felette 60cm-nyi tégla ami így elvileg már összetartana és áthidalná az anyaghiányt.

ma 12:45
 6/10 A kérdező kommentje:
#4: a statikusok a legnagyobb léhűtők :) Van velük tapasztalatom, többel is. Mindenesetre abban igazuk van, hogy amit nem látnak, arra nem tudnak reálisan számolni. Esetleg az még lehet, hogy megkérdek egy építő mérnököt, faterom gyerekkori barátja.
ma 12:46
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Ha E gerendás födém van, és a főfalat fúrod, akkor arra figyelj hogy ne a gerenda alatt fúrd át a falat, hanem a béléstest alatt. Vagyis meg kell állapítani hogy hol mennek a gerendák. (Ha nem volt felújítás mostanában, akkor ez egyszerű, mert a menyezeten a gerendák alatt hajszálrepedés fut végig).
ma 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jaja, lassan az egesz hazat ismerem mar. Belul a konyhaban parhuzamosak a gerendak igy ezt ott kar nezni. Sot, szinte biztos, hogy gerenda helyett a fal tartja az utolso belestesteket az egyik oldalrol. Fent egy szobanal ogy lattam.

Ergo mind1, hogy hol furom, terhelt resz alatt leszek. De 60cm melyen is szamit ez vajon?

ma 14:49
 9/10 anonim ***** válasza:
A béléstesteket nem tarthatja a fal, hiszen azok a gerendák talprészeibe ülnek bele.
ma 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Akkor varázslat, mert itt szinte biztos, hogy így van :)

A felette lévő szobában láttam. Ott a fal tövénéé nem is volt valami vízszintes a padló emiatt. Járt erre pár mérnök, statikus egyéb okokból, valamelyiknek mondtam is és nyugtázta, hogy nem baj az.


Az egyik oldala ráül a béléstestre, a másik pedig falon van. Nyilván a béléstest mellett kibetonozták, tehát nem csúszkál ide-oda.

ma 15:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!