Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Linóleumra lehet aljzatkiegyen...

Tintacica kérdése:

Linóleumra lehet aljzatkiegyenlítőt tenni? Hepehupás betonra valami fekete szurokkal életfogytig rögzített linóleumos szobát szeretnék laminált padlóval borítani.A linót nem bírom felszedni.Kb. 2cm mély lankák és dombok váltakoznak.

Figyelt kérdés

okt. 10. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem ajánlott de van aki úgy csinálja.

Én felvagdostam 10 centis csíkokra és úgy szedtem fel linóleumot.

Ragacsot betonmaróval tudtam csak eltüntetni.

okt. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valahogy valamilyen csiszolóval fel kellene szedni. Ha abszolút nem jön fel, vagy nem akarod, akkor én min 4 cm kiegyenlítést tennék rá.
okt. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Linoleumra nem fog odakotni az aljzatkiegyenlito. Konkretan fel fog toredezni rajta. Mi tha kiontenel par mm betont ra. 4cmm meg mar hulyeseg, marha draga, akkor inkabb 5cm esztricht, vasalva vagy szalerositve.

Arakat es a szintkulonbseget nezve jobban jarsz ha felszeded. Ha szurokkal van rogzitve, akkor mondjuk disznoporzsolovel felmelegited a linoleumot, lehetoleg nem megolvasztva azt is es konnyebben feljon.


Utana a szurkot kellene felkaparni mondjuk 80%-ban, arra talan mar lehetne onteni valamit, bar ha nem tiszta beton akkor ketseges. Legjobb lenne ha hagynad jol lehulni a szurkos feluletet, ha van pl klima, akkor hutesre allitani, es ha huvosen kicsit merevebb, akkor felvesegetni, felkapargatni. Az se baj ha jon a betonbol is par mm. Ha tisztara van pucolva, akkor melyalapozo es arra mehet a kiegyenlito.

okt. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Adok masik tippet is.

A linoleumra fektethetsz tetoleceket, lerogzitve dubelezve a betonba. Persze sikba hozva egymassal. Arra meg tehetsz hajopadlot.

okt. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

#4 Hogyne, jó, hogy nem 20 centi magas Ytong téglát tesz a padlóra. Az ajtót is ki kell nyitni.

Szedd fel a linóleumot, pucold meg rendesen a padlót, mert minden szennyeződés a későbbiekben csak bosszúságot fog okozni. Én is láttam már külső lépcső taposója alatt elmálló gipszkartont, sőt, EPS lapot is (köznyelvi nevén hungarocell), de pár év után azt is helyre kellett hozni valakinek, a tulaj meg duplán fizette ki a munkát. Először kell jól megcsinálni, a taknyolásra mindig ráfizet az ember.

okt. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A hajópadlót azért javasoltam, hogy ha nagyon nem akarna vele dolgozni. A tetőléc 2.5cm, ha bramac, akkor 3cm. Plusz kb 2cm a hajópadló.


4-5cm szint emelés nem halál, főleg, hogy azt se tudjuk mi van arra, lehet alapból mélyebbben van a szoba. Egyébként elsőnek én is a felpucolást javasoltam. Ha viszont semmiképp se akarja megcsinálni, a hajópadló még mindig jobb mint a 4cm aljzatkiegyenlítő kiöntése a linóleumra.

okt. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szedd fel a linóleumot. Oldd meg.
okt. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Spaklival fel kell jönnie. Vagy marad a perzselő.
okt. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!