Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Párazáró fóliára mehet közvetl...

Párazáró fóliára mehet közvetlenül a gipszkarton?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lakásfelújításban vagyok, a fürdőszobában az impregnált gipszkarton mennyezetet leszedtem és szeretném párazárni. Most a gerendák és a gerendák közötti üveggyapot látszódik.


Az lenne a terv hogy lefedem hőtükrös párazáró fóliával és közvetlenül ráteszem a gipszkartont. Ha még marad egy kis hézag, ott a világítást/kábelt megpróbálom áthúzni, de nem tudom hogy így mennyire helyes a felrakás, párazárás.


Mert lényegében a párazáró fólián keresztül lenne rögzítve csavarral, illetve hogy ennyire szorosan mennének a vezetékek, mennyire probléma ez?


Köszönöm, ha tudtok segíteni. Sajnos elég alacsony a fürdő belmagassága, ezért nem szeretnék a párazáró rétegre faszerkezetet, álmennyezetet rakni (gondolom ez lenne a helyes).



tegnap 08:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát, több gond is van: az egyik, ha a gerendák közti szigetelés látszik, az már rég rossz, ugyanis födémet hőszigetelni elvileg csak a padlás felől szabad. Tudom, sokan csinálták régebben így, de attól az még rossz marad.

A hőtükörnek szerintem semmi értelme a gipszkarton fölött. Jó a sima párazáró. A fóliának nem szabad érintkeznie a gipszkatonnal, és elvileg a fafödémmel sem. Néhány újnyi távolságnak kell maradnia, ezt egy megfelelő lécvázas szerkezettel lehet biztosítani.


De amúgy a fő és legfontosabb kérdés: miért szedted le a gipszkartont, és milyen elhatározásból szeretnél párazárni?

tegnap 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!