Villany- vagy gázbojlert érdemes venni, beszereltetni? Átfolyóst vagy tárolósat? Két fő lakja a lakást, a régi vízmelegítő Quadriga Reliance 501 volt.
Régi társashàz emeletén van a lakás, kéménybe van kötve a bojler. Gázkonvektorral fűtünk, van 1 FÉG gáz falifűtő is a lakásban.
Villanybojlerhez 50000,- Ft lenne a rendszer kiépítése. Megéri? Vagy maradjak a gáznál? A fogyasztásukat sem ismerem.Melyik olcsóbb hosszú távon? Lehet egyáltalán még gázbojlert beszereltetni? Van szénmonoxid érzékelőnk, és szellőzőt is marattunk a műanyag ablakokba.
Nyílt égésterű átfolyós vízmelegítőt már nem lehet beszerelni, normális gázszerelő ilyet nem tesz már fel. Veszélyes, és a kéményseprők büntethetnek is miatta.
Ha gázkazán kiépítésére nincs lehetőség, akkor marad a bojler, mint sok ilyen társasházban.
A katasztrófavédelem helyszíni felmérés után megmondja, hogy milyen gázos vízmelegítőt lehet beszerelni. Ha egyáltalán lehet, épületgépész által készített hő- és áramlástechnikai méretezést kell készíttetni (30000), megfelelő szellőzést kell biztosítani és ki kell béleltetni a kéményt (150-200000). (Én az átfolyósat szeretem, mert sosem fogy el a melegvíz.)
Ariston villanybojler vízkőtelenítésére 35-40000 munkadíj + 2x15000 anódcsere ajánlatokat kaptam. Ez az évenkénti karbantartás a garancia feltétele.
Jelenlegi gázbojler leszerelését csak szakember végezheti, kell vmi egyszerű gázterv, mert el kell vágni a bojlerhez vezető gázcsövet a leágazásig.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!