Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vas kerítésemet szeretném...

Vas kerítésemet szeretném lefesteni Hammerite festékkel. Már ledrótkeféztem, lecsiszoltam simára. Még a festés előtt kell valami előkészület? Illetve elég egy réteggel lefesteni?

Figyelt kérdés

Soha nem csináltam még ilyet szóval igen:D

Egyik ismerősöm szerint festés előtt hígítós ronggyal át kéne törölgetni, de azt mondta nem kötelező meg hogy a festéket is kicsit fel kéne hígítani, hogy jobban elterüljön a felületen.

Aki már csinált ilyet az mit ajánl?

Már nagyon sima az egész kerítés, ezzel nincs gond.

Ugye a másik kérdésem pedig, hogy elég egyszer lefesteni vagy legyen inkább kétszer?

Köszi ha tudtok segíteni!



tegnap 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Elég a drótkefézés. Hammerite mindig 2 réteges, hígítani nem szabad.
tegnap 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm egyes válaszoló!:D

Annyi még, hogy ebben a kicsit hűvös időben is lehet festeni?

Itt nálunk kb 15fok van, de süt a nap, esőt majd csütörtöktől mond.

tegnap 11:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan, az a lényeg hogy száraz legyen a vas.
tegnap 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Higítós ronggyal érdemes áttörölni, mert akkor portalanítódik és zsirtalanítódik a felület, és így jobban tapad a festék. Két-három réteget javaslok, de úgyis látod majd hogy az első réteg hol nem tökéletes, ott kell javítani. A festéket semmiképp nem higítanám, hacsak nem olyan régi hogy kenhetetlenül sűrű.

A hűvös idő nem számít a Hammeritnek, annyi, hogy lassabban szárad, bár amilyen szél volt egyik nap, ez sem gond, mert a szél gyorsítja a száradást.

Inkább a nyári napsugárzással, forrósággal szokott gond lenni, a tűző napon a friss zománcfesték felpúposodik, tönkreteszi azt. Az őszi-tavaszi idő a legkedvezőbb kültéri festéshez.

tegnap 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!