Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan oldjam meg ezt a...

Hogyan oldjam meg ezt a problémát a fürdőszobában?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 1 éve vásároltam egy régi parasztházat, kőből van a fala. A fürdőszobában az egyik fal nagyon ferde, lehetetlen lenne vakolattal egyenesbe hozni, így előtét falon gondolkozok. Ytong és qipszkarton is már eszembe jutott, bármelyikre esne a választás burkolva lenne. Kinek milyen tapasztalata, illetve tanácsa van?

ma 10:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen vastagon kellene tenni a vakolatot hogy egyenes legyen?


Én mindenképp vakolattal oldanám meg, tennék fől vakolósíneket és több rétegben felhordva lassan kihoznám egyenesre.

ma 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kb. 10-12 cm különbség van az alja és a teteje között
ma 11:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Vakolással kéne megoldani, nem kell megijedni, több rétegben 5-8cm vakolat is simán felhordható. Egyébiránt nem biztos hogy a tökéletes függőleges elérésére törekednék, hanem arra hogy nagyjából sík legyen a felület, mert akkor már lehet burkolni. Egy ilyen régi háznál úgysem lesz soha minden tökéletes derékszögben meg függőlegesben.

Az Ytong előtétfal amúgy nem rossz elképzelés, simán megoldható. Persze kell azért neki egy stabil alapot csinálni. A gipszkartont viszont nem javaslom. Van aki szereti, én speciel utálom.

ma 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!