Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Családi háznál, ha bent van a...

Családi háznál, ha bent van a gázfűtés, de az konvektoros, akkor ezek közül melyik fajta központi fűtést érdemes kiépíteni? Árban melyik a legolcsóbb és a legdrágább? És üzemeltetésben?

Figyelt kérdés

Gázkazán radiátorokkal.

Gázkazán padlófűtéssel.

Vegyes kazán radiátorokkal.

Vegyes kazán padlófűtéssel (itt nyilván kötelező a puffer)

Levegő-víz hőszivattyú mennyezet hűtés-fűtéssel.


100 négyzetméteres Kádár-kocka. 3 szobás+ konyha, fürdő, étkező+előszoba helyiségekkel. Természetesen 15 cm szigetelés is kerül rá.


ma 19:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Gázkazán radiátorokkal. Tudom, hogy a padlófűtés modernebb, de van egy nagy hátránya: ha még csak reggel kellene egy picit fűteni, hogy ne legyen nyirkos hideg, az padlófűtésnél ez nem megoldható. A radiátoroknál, ha csak annyi időre feltekerem a termosztátot, amíg a radiátorban megfordul a víz, akkor pont kellemes idő lesz bent.

A vegyes kazán jó lehet, ha nincs pl. gáz, de sok munkával jár, nincs egyenletes meleg, és tüzelőt -szenet- szerezni nem tudom, hogy lehet manapság.

A levegő-víz hőszivattyús megoldást nem ismerem, de olyasminek gondolom, mint a klíma. Engem zavarna a folytonos légmozgás a lakásban.

ma 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A padló fütésnek van kb 2-3 milliós felára a radiátorokhoz képest aljat csere miatt. Ha utóbbi amúgy tervbe van akkor a padlófűtés tökéletes választás.

Jelenleg a gázkazán a legoptimálisabb megoldás.

ma 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!