Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Elektromos autó töltéshez...

Elektromos autó töltéshez szeretnék kihúzni új vezetéket, milyen vezeték ajánlott?

Figyelt kérdés
3 x 16 A- om van. Egy új vezetéket húznék ki a villanyórától, ami csak autó töltésre szolgálna. Kb 30-32 méter távolságról van szó, egy kötéssel, egyik fele menne a zárt garázsba, másik fele a nyitott garázsba. Ezen a két helyen szoktam tölteni az autót. Egy hibrid V60-ról van szó, egy fázison tölt, 2,4kW-tal óránként. Persze később lehet lesz olyan autó, ami nagyobb teljesítménnyel tölt. Milyen vezetéket ajánlotok? 3eres 4mm-es elég lehet?

#elektromos vezeték #Autó töltés
szept. 11. 23:42
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Elég a 3x4-es. De én a helyedben inkább 5x4-es húznék ki, ha később mégis tudnál 3 fázisról tölteni.
szept. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

Villanyszerelő vagyok. Mivel jelenleg is 3 fázisod van, én mindenképp 3 fázisban gondolkodnék, és mivel írtad a későbbi, nagyobb teljesítményt is, én biztos ami biztos alapon kiállnék egy 5x10-el, erre a zárt garázsba tenni egy elosztót, és abból leállni most sima konektorra kintre és bentre is, normál 3x2,5-el.

A 30 méter távolság is már akkora hogy figyelembe kell venni.

A jelenlegi teljesítményre bőven túltervezett, de később már nagyobb rombolás nem lesz belőle.

szept. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

11kw töltők 3x16A igènyelnek, 22kw osak 3x32A kell nekik.

Az 5 eres kábel mindenkèppen indokolt, mert nagyobb teljesítmèny ès több fázis is terhelhető 2 töltővel, vagy kèsöbbre a nagy teljesítmènyűek 3 fázisosak.

A 6mm2 kábelt is 32A megtudod terhelni, de akkor a lakásra nem lesz fogyasztásodat. 5x6mm2 nál nagyobb felesleges.

Az 5x4mm2 is tudsz full elektromosat tölteni, ès mèg tartalèk is marad. A 30 mèter sem vèszes.

szept. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#2 vagyok, igen, az 5x4 is tökéletesen elég lenne, de hidd el, tudom hogy mit miért írok.

Az, hogy most mennyi amper van neki bejövőben, az nem jelent semmit, azt lehet bővíteni felfele. És igen, én is 22kw-s töltővel számoltam a későbbire, oda viszont már a 6-os kevés lesz, oda kell a 10-es, és 6-os keresztmetszetet 25 Amperra biztosítasz, így a 3x32-höz kevés lesz.

Nem mondom hogy nem működne, de ha hivatalosak akarunk lenni, akkor betartjuk a szabályokat, és ha később akármi baj vagy kár keletkezik, a szerelő le van védve, hogy mindent megfelelően csinált. Persze olcsóbban is el lehet végeztetni a munkát, csak a végeredmény lesz más.

szept. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
6 ost a legrosszabb esetben 29A terhelhető, de ennèl jóval többel is lehet szerelèsi mód ès szigetelès függvènyèben akár 40A al is. Nem számoltam 22kw töltővel, mert nem látom èrtelmèt a full hálózat kiterhelèsènek;igaz este elmegy. Ehhez komplett elektromos sutó kell. Szval a kèrdezőn álk, hogy mit tervez kèsöbbre.
szept. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!