Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gipszkarton alap fából vagy...

Gipszkarton alap fából vagy fémből a jobb?

Figyelt kérdés

Láttam, hogy van ahol a válaszfalat fából húzták fel és arra voltak felfúrva a gipszkarton elemek.


[link]


itt egy példa.


Melyikből jobb? Pl ha kivitelezem honnan tudom, hogy nem húz le a kivitelező és nem az olcsóbból csinálja majd meg?


szept. 9. 22:53
 1/8 A kérdező kommentje:

Normális, hogy a tetején ilyen hézagos?


[link]


Nem hiszem, hogy az a normális hogy még 3 ujj vastagon ki kell glettelni vagy púrhabozni

szept. 9. 22:54
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell nézni az árakat, de a faáruké eléggé felment. Én profilból csináltam, mert arról legalább tudom, hogy nem fog megvetemedni ha szárad, fatelepen meg kitudja milyent adnak. Azzal sincs szerintem gond,hogy van egy kis hézag felül, ami nincs 3 újjnyi a képen, eleve mozog a ház egy kicsit,pl ahogy változnak az évszakok, és itt festhető szilóval kell kihúzni, mert az nem reped ki mint a glettgipsz, meg ha teszel ide stukkót,akkor el is takarja.
szept. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi
szept. 9. 23:21
 4/8 anonim ***** válasza:

A fa is jó, csak nem fűrészárút kell venni, hanem műszárított gyalult stafnikat impregnálva. Én jobban szeretem.


Valaki meg a fémet. Bizonyos esetekben talán a fém kevesebb helyet foglal, jobban körbeszigetelhető mert vékony. A fa pedig tömör, masszív, tartós.

szept. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A hozzászólásodhoz reagálva:

Hézagolni kell, kell a hely a lapok között. Erre van egy filléres gyalu. Annak hiányában jobb esetben kivagdosságk sniccerrel. Valszeg ott is ez történt ahogy nézem, mert nem túl szabályos ahok ki lett "vagdosva".

Némi hézag felül se gond ha van, főleg ha más anyaggal fog érintkezni, pl beton födém a képen.

A ragasztühab nem gáz ilyenkor, csak tleg nem több ujjnyi vastagon. Oda aztán kell valami dísz csík mert mindig repedezni fog.


A képeden eléggé össze-vissza van. Ha magadnak csinálod, akkor elfogadható, nekem is volt, hogy hasonlóan sikerült, kicsit többet kell hézagolni. Ha kivitelező csinálja, akkor nálad eléggé gáz, mert elvileg hozzáértőről van szó aki nap mint nap ilyeneket csinál.


Ezért csinálok mindent magamnak. Ahogy ezek megcsinálják, úgy én is tudom, vagy jobban is.

szept. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amilyen drága, vizes és girbe-gurba a faanyag manapság jobban jársz a fémmel. Tisztább és gyorsabb vele dolgozni. Mivel épületszerkezet, ezért a gipszkarton lécvázát is vegykezelni kéne, na erre kb. mindenki tojik.
szept. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Megnéztem a képet, az ilyen trehány hézagos szerelés miatt van rossz híre a gipszkartonnak. A szobák közötti hangszigetelés kritikán aluli lesz.
szept. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Pedig ezeket a képeket szerelő mester töltötte fel a saját facebook oldalára.

Én nem értek hozzá, de ez még laikus szemmel sem nézett ki jól.

szept. 10. 19:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!