Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Salétromos fal ideiglenes...

Salétromos fal ideiglenes megoldása ?!?

Figyelt kérdés
Adott egy kb 30-35 négyzetméternyi salétromos fal , amit most le vernék tégláig . Fogalmam nincs milyen vakolat kéne annyi fajta van. Annyira azért utána olvastam hogy először vízzáró utána meg plusz falszárító vakolat is kéne rá . Akkor durván sok zsákos anyag kéne és a végén még klíma glett is kéne . Akinek volt már így és meg csináltatta hogyan kezdett neki?
aug. 19. 17:59
 1/6 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ez mind pénzkidobás.
aug. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ideiglenes nincs
aug. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Annyira azért utána olvastam hogy először vízzáró utána meg plusz falszárító vakolat is kéne rá"

Hát jó nagy ökörséget olvastál. Vízzáró vakolatra mi értelme falszárítót tenni?! Aki ezt leírta az se érti.

Azt kell megérteni hogy a falak alúlról szívják fel a vizet a kapillárisokon, mert nincs, vagy tönkrement a vizszigetelés. Ha a falat bevakolod vizzáróval, akkor a falban még magasabbra szökik fel a nedvesség, télen meg is fagy, szétrepeszti a fagy a vakolatot de még a falazóanyagot is. Vagyis neked utólag be kell raknod a falba egy vízszintes vízszigetelést. Ezt szakaszos falbontással/aláfalazással lehet a legprecízebben és véglegesen megoldani. Majd remélem lesz itt más is, aki így vízszigetelt utólag és nem értetlenkedve fogadja hogy mi fán is terem ez. Laikusokat persze megvezetik az injektálással, ami nyílván nem vagy csak részben működik néhány évig, cserébe legalább jó drága. Persze megfúrni a falat, meg benyomni a hókusz-pókusz löttyöt semmiség, mondhatni nem munka, csak bohóckodás, nyilván jó üzlet a vállalkozóknak meg a lötty gyártóknak!

aug. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mindentudó99 ***** válasza:
100%
#3 Nem egészen így de magam megcsináltam. Nekem alapot is kellett önteni utólag ekkor került be a vízszigetelés is. Tökéletes lett
aug. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hogy kéne csinálni ? Le írnátok nekem lépésről lépésre ? Illetve milyen anyagok kénének ? Illetve tudtok ilyen szakit aki ezzel foglalkozik ?
aug. 20. 09:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Falszárító vakolat, klímaglett, oltott mész alapú festék. Ez az "ideiglenes" megoldás (nem olcsók ezek az anyagok) és csak néhány évig lesz jó, amíg a vakolat pórusai el nem tömődnek, onnantól újra salétromosodik majd a fal. A végleges megoldás a 3-as válaszban van, ill. a 4-es válaszoló is ugyanezt az elvet követte, vagyis alászigetelte a falakat.
aug. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!