Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Jól elő lett-e készítve a fal...

Jól elő lett-e készítve a fal ahhoz, hogy arra csempe legyen felrakva, és a fal ne repedjen meg?

Figyelt kérdés
Egy régi társasházban lakunk. Konyhabútort építünk hozzá egy falhoz. A fal nem sík, hanem hullámos, ezért ki kellett egyenesíteni, hogy ahhoz a bútort hozzá lehessen építeni. A fal azonban úgy lett előkészítve, hogy nem lett leszedve a vakolat, hanem a mester egyszerűen felhálózta. A hálót úgy vitte fel, hogy csemperagasztót használt és abba belekevert egy kis gipszet. Utána felvitt rá egy glettréteget. Így van ahol a fal 1 cm-rel, valahol pedig 3 cm-rel vastagabb lett. Ott ahol vastagabb, vékony hajszálrepedések jelentek meg a falon, hiába van alatta háló. Az új, lehálózott fal alatt kb. 1 cm magasságú rés van végig a falon. Vagyis a hálós részt gyakorlatilag a fal tartja. Ha a fal kész és a konyhabútor be lett építve, akkor a munkalap feletti részre csempe lenne felhelyezve. Most félek attól, hogy a fal nem bírja majd a terhelést, bár a csempe a munkalapon állna. Mit tegyek? Mit javasoltok? Nagyon köszönöm.

júl. 25. 07:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hajszálrepedèsek a vastagság miatt vannak, az mèg nem gond.

A másikat nem èrtem.

Ha az új rèteg ès a règi fal közt reped, az nem jó, mert elválik. Így üreges lesz, bár egybefogva a hálóval nem jön le(de elválik, tehát nem jó).

Reklamálni csak számlával tudsz!-erre figyelj.

A règi vakolásra kène tapadóhíd, mert most ilyan gyorsan száradt, hogy nem tapad, pláne ha èvek alatt szennyezett, poros, zsíros a falfelület amit kiegyenesített.

júl. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A tapadóhídat emlegette a mester, szóval azt szerintem használt. Fizikailag nem láttam, de miután beszélt róla, ezért feltételezem. A régi és az új vakolat között nem tudom, hogy reped-e, erre utaló jelet nem láttam.

Még azt írtam, hogy az új vakolat alá be tud férni az ujjam, nem ér le egészen a földig. Vagyis, “lóg a falon”. De ez lehet hogy jó, csak nekem furcsa, hogy alulról nem támasztja meg semmi. Ezért is félek attól, hogy mi van, ha erre még rájön a csempe is.

júl. 25. 08:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Mélyalapozni kellett volna a régi vakolatot kezdetnek.

Ezt a gipszes hülyeséget nem értem, ilyet miért csináltak? Minden gyártó tiltha az idegen anyagok belekeverését a termékükbe.


Az mind1, hogy a padlótól csempézel e, ugyanúgy a fal tartja akkor is.

Szerintem fölöslegesen lett 3cm-re kihozni a falat. Elég lett volna vastagabban kenni a csempe alá, esetleg előttte kihúzni pár helyen vastagabban a ragasztót. Ahol jó volt ott most fölöslegesen van 1cm még rádolgozva szerintem.

Alapból ha a falra is ken ragasztót meg a csempére is, akkor az elég nagy réseket tud kitölteni.

Én magamnak újítottam a fürdőt. Csontra mindent, a tégláig és az aljzatbetonig visszabontottam mindent.

Én is vakoltam. Eléggé jó lett, de nem lett tökéletes hisz életeben elsőnek vakoltam.

Nagy méretű csempéket tettem fel, a csempét is kentem meg a falat is. Van ahol annyira elcsesztem egy sarokban, hogy tényleg több cm ragasztó ment be a csempe mögé. Nem vagyok rá büszke, de ez van. A zuhanykabin mögött van, senkit nem zavar. Viszont tökéletesen tartja a csempét. Mindenhol, se egy kopogás, vagy lazulás. Én sok hibát látok a fürdőben, de minenki dícséri, hogy milyen szép lett minden.


Szóval nálad ez a gipszes ragasztó, ráadásul arra még glettelt is, de mi a fenének? Minek kellett glettelni? A csempézés alatt nem kell tükörsima felület.

Láttam sok helyen ezt a hálózós csempézést is, ez is valami újabb trend lehet. Sok esetben egy plusz hibalehetőség ahol szaul csinálják és a hálóva az egész csempe lehúzható.


Legalább rendesen rádolgoza a falra a gipszes ragasztót és abba ágyazta be a hálót vagy csak rátette a hálót és arra ráhúzta a ragasztóréteget?

júl. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%
Fogalmazz rendesen, nem a vakolat alá nyúlsz be, mert akkor csak lebegne a semmiben, tehát nem a régi és új KÖZÉ, hanem van egy csík a falon ahol nem lett kihozva vastagabbra igaz? Utóbbi esetében nem számít, nincs alátámasztás, hiába ér le a földig, akkor is leesik ha szarul van feltéve.
júl. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De, a vakolat alá be tudsz nyúlni egészen a tégláig. És igen, ott nem lett vastagabbra kihozva. Ez azért van, mert fel lett szedve a parketta, és alatta lementünk egészen a beton aljzatot, oda jarolap lesz téve, azon all majd a bútor. A rést pedig nyilván feltöltik vmivel, glettel - ezt nem tudom. De pont ezért aggodok, mert így a falon az új vakolat önmagát kell, hogy megtartsa. És ha erre meg a munkalap felett ott all majd egy mázsa csempe, azt kérdés, hogy megtartja-e. És ha nem, akkor ez miben fog jelentkezni? Leesik a fal? Összepréselődik a csempe, megreped? Köszönöm a válaszokat!
júl. 25. 08:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, te most komolyan azt gondolod, hogy a frissen vakolt rétegnek a "lábán" kell megállni, hogy akkor marad a falon, ha alul a talajig ér? Nem, az a falhoz tapad.

Azt, hogy csemperagasztóval vakoltak 3 centit, remélem, csak elírtad, mert az nem arra való.

júl. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"bár a csempe a munkalapon állna. "

Ez se rossz 😂 inkább ne a munkalapra állítsatok, hanem a falra ragasszátok.

júl. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező, nem értettél meg. A benyúlás alatt arra értettem, hogy a régi vakolat és az új "vakolat" közé be tudod dugni az ujjadat. Ha ez nem így van, akkor ott a falhoz tapad.

Az tovébbra se baj, ha nem ér le a padlóig, munkalapig, stb.


A többit meg leírtam, hogy mit gondolok.

júl. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!