Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vályogház padlójának felújítás...

Vályogház padlójának felújításához milyen lenne terasz párnafa (thermowood)?

Figyelt kérdés

Vályogházat újítunk fel és ki kell cserélni a padlót, mert már elrohadt. Amikor kerestem párnafákat a neten, akkor találtam kezelt terasznak való párnafákat (thermowood). Azon gondolkoztam, hogy nem lenne-e jobb esetleg, mint a sima párnafa, amit eredetileg használnak, mivel ezek elvileg pont arra vannak, hogy ne szívja fel a vizet meg semmilyen gombát vagy bogarat ne engedjen magába.

Valakinek tapasztalata? Akár mint terasznak használva, vagy így vályogházban? Köszi előre!



júl. 21. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Felesleges kiadás. Megfelelő homokágyba kell tenni a párnafákat és akkor kibír a sima fenyő is 30 évet.
júl. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
A vizet minden fajta fa felszívja. A nedvesség, talajpára ellen csak az egész ház alászigetelésével tudsz védekezni. Ha nincs alászigetelve, nedves, dohos lesz az egész lakótér, vizesek a falaitok és meg is betegedtek.
júl. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2-es, igen, az elmúlt évszázadban több millió magyar folyamatosan megbetegedett és meghalt attól, hogy szigeteletlen vályogházban lakott.


1-es, hát jó, de ha 50-et bírni ki, akkor az jobb lenne...

júl. 22. 07:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Régen a földre tettek le a parafákat. És el is rohadt úgy 30 év alatt.


Mi most úgy csináljuk, hogy


Kell egy kapilláris megszakító réteg, (kulekavics) vagy üveghab kavics, ez hőszigetel is. Erre egy geotextil, érre a párnafa, amit le lehet kezelni tetollal vagy bochemittel. Ha természet parti vagy, mi most az égetést próbáljuk ki. A párnafa közé, vagy üveghab, vagy liapor, vagy gyongykavics. Ne homok. Mert az ugyanúgy megszivja magat párával.


Szóval sztem felesleges a thermowood

júl. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!