Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A lambériázás miatt a gáz...

A lambériázás miatt a gáz kivezető csöve közel.került a mennyezeten a faanyaghoz. Lehet kapni valamilyen szigetelő félét a csőre, vagy a lambériára hogy ne legyen tűzveszélyes ?

Figyelt kérdés

júl. 21. 08:50
 1/8 A kérdező kommentje:

Ez egy régi épület és úgy van megoldva hogy a gáz egy szobában lévő csőre ( kémény) csatlakozik. A lukat viszont ahol csatlakozik ne. Lehet lentebb kivágni mert a konyhai oldalon lévő szembe kerülne.

Ez így utólag derült ki.

Én egy kis azbeszt lapra gondoltam de az már nem

létezik .

Ráadasul 20 cm előírás is van távolságra a mennyezettől


Hááát tapasztalat ugye nem volt, meg ezt a megoldást már kevés helyen látni. De ha lemne valami hőszigetelő lap amit a lambériára, vagy a csőre lehetne tenni az lehet jó lenne.

Csak kb 1.5 méter hosszúsßgról lenne szó

júl. 21. 09:00
 2/8 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Igazából nem értem hogy mit akarsz elszigetelni mitől és miért, a gáz cső ha nem szivárog nem tűzveszélyes. A lambériát se fogja meggyújtani mert nem meleg.
júl. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell itt semmit sem csinálni.
júl. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom jól elmagyarázni.

A parapettőlegy egy cső ebbe a kéménybe.

Olyan mintha egy kályhától/ ból menne a cső..

De ez a ""kémény"" úgy néz ki hogy egy fémhenger a szobában. Amin van egy kivezető nyílás a " kályhacsőnek".

Most az kivezrtő nyílás ( kémény luk?) a lambéria miatt közel esik a plafonhoz.. az lett lambériázva..

Lehetne egy olyant hogy azon a kéményen lentebb vagni lukat a kályhacsőnek.. de közben meg csatlakozik bele a másik oldalról a kónyha csöve..

Na jó.. én nő agyok.. meg idősebb is.. nem tudom jól elmomdani


Inkább úgy mondom Hogy

ezàltal közel került a """kályhacső "" a plafonhoz nagyon.

Ezt kellene valahpgy egyszerűen megoldani

Nem vállalták hogy lemtebb kivágják mert vami "kétfalú"

az fém kémény..

Van egy belső kisebb fala és úgy van rajta a külső.

Én még nem láttam ilyent..

Nem az enyém.. de aki

csinàlta ,meg szegény erre nem gondolt, csak mikor

odaért a lambériával.

De ezen a fórumon olyan jó ötleteket szoktam.olvasni

Pl..: mikor kopogott a klímám...

júl. 21. 10:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha jól èrtem, van egy függőleges kèmèny gázhoz, ami dupla falu. Ebbe csatlakozik 2db gázkèszülèk füstelvezetője. Egyik egyik, másik, másik helyisègből.

A kèt bekötès szembe nem lehet, így azok el vannak tolva egymástól.

Most valami mennyezeti lambèriázás miatt a felül lèvő bekötès közel lesz a lambèriához. Ez aggaszt.

Obi-praktiker stb ben lehet kapni tüzgátló lapot. Azt tegyèl oda, hogy ne aggódjál.

júl. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]

Ez 600 fokot bír, annyi sosem lesz a kèmènycső.

Ami hővisszaverős radiátorhoz való az nem jó

júl. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
júl. 21. 19:09
 8/8 A kérdező kommentje:

5..

Igen ez történt..

júl. 21. 19:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!