Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hány szobát (pl. 5x5x2.7 m...

Hány szobát (pl. 5x5x2.7 m alapterületűt/belmagasságút) fest ki átlagos tempóban egy 5-10 éve szakmájában dolgozó szobafestő egy rétegben? Vagy hány négyzetméterenként falfelület festése lehet reális (nem megszakadó, hanem kellemes/átlagos tempóban)?

Figyelt kérdés

júl. 14. 19:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

...


"Vagy hány négyzetméter falfelület festése lehet reális..."


Kívánt volna a fenti lenni.


Egy nap leforgása alatt - ez kimaradt.

júl. 14. 19:37
 2/11 A nagy Levin ***** válasza:
45%
Ha az esetleges javításokon már túl van, akkor egy átlagos panellakást (40-60 m2) kifest egy rétegben. Persze ez függ festéktől, színektől, festőtől is.
júl. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
EGY NAP alatt???
júl. 14. 22:47
 4/11 anonim ***** válasza:
Egy nap egy szoba mert valószínű javítani is kell esetleg csiszolni de akkor is egy nap alatt kb délelőtt egy sor ebéd után a második.
júl. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jó lassan, komótosan dolgoznak hogy minnél magasabb legyen a munkabér, szóval azon ne is spekulálj hogy hogyan lesz olcsóbb. Szobánként 300ezerrel úgyis lehúznak. Legjobb ha magad festesz, sokat spórolsz, nem egy nagy wasistdas...
júl. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Pont ellenkezőleg, ha egy kb. 200 négyzetméter falfelületű lakást (első írta, 50 nm alapterület az kb. 200 nm falfelületet ad ki) EGYETLEN nap alatt egy rétegben egy ember kifesti, az minden, csak nem lassú, vagy komótos!...


Nekem ez a sebesség/tempó felfoghatatlan.

júl. 15. 15:45
 7/11 A kérdező kommentje:

Vagy akkor négyesnek van igaza?


Két szoba per nap a reális?

júl. 15. 15:46
 8/11 anonim ***** válasza:

1nap 1szoba.

Amit írsz hogy egy nap alatt egy teljes ház, olyan csak Ausztriában van. Ott tempósabban kell dolgozni, de meg is fizetik. Hazánkban jó komótosan is, "felüdülés" az osztrák melóhoz képest, nincs az a nagy hajsza.

júl. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nehogy azt hidd hogy olyan sokáig tart..én nehézgépkezelő vagyok,de mindig szerettem barkácsolni,építettem motorokat,kistraktort stb..2 éve vettem egy másik házat,hát mondjuk úgy nem volt tökéletes állapotú..kértem árajánlatot teljes álmennyezetre minden helységbe+glettelés-festésre fal-mennyezet..3 szoba,konyha,wc,fürdőszoba,előtér..anyag nélkül csak a munkadíj milliós nagyságrend..

Így úgy döntöttem magam kell megcsinálnom,van egy ismerősöm aki épületfelújító vállalatnál dolgozik,megkértem a főnökét hogy mehessek velük pár napra,segítek,dolgozok velük,nem kérek pénzt sem,csak hadd lássan mit hogy kell csinálni..segítőkészek voltak a fiúk,megtanultam a gipszkartonozás alapjait-lényegét,glettelés és festés lényeges részét..Mit,hogy milyen sorrendben,mivel..aztán igaz hogy még most sem értem a végére mert munka mellet csinálom,ha időm engedi,általában hétvégén,de már csak a wc helység van hátra..eljöttek a fiúk megnézni azt mondták ők se csinálták volna meg jobban max gyorsabban.. :)

Viszont baromi sok pénzt megspóroltam,bár mégegyszer így 50 évesen már nem fognék bele ekkora melóba egyedül..

4x4.5x2.60 szobát simán legurítottam 2 sorral egy nap és nem hajtottam,közben főztem és kertészkedtem is..

júl. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%
#9 Így kell csinálni! Gratulálok.
júl. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!