Régi kőház utólagos vízszigetelése?
Kőhöz inkább az injektálás javasolt. Az a baj a lemezes témával, hogy ha falvágás után elmozdul egy kisebb kődarab, nem fogják tudni betolni a lemezt.
Az injektálást viszont házilag is meg lehet oldani. Kölcsönözni kell egy erős fúrógépet. A pasztát egyszerű kinyomópisztollyal be tudod juttatni.
2# nem vágnak falat, hanem bebeprèselik a lemezt.
Te mèg sosem fúrtál kőhátat.
Jó lenne látni egy fényképet erről a házról.
Milyen kőből van?
Milyen magason van a talajvíz a környéken? (kútba belenézel és látod)
Egyáltalán nem biztos amúgy hogy alúlról jön a nedvesség, az inkább tégla épületeknél a jellemzőbb. Kőházaknál tipikus hogy oldalirányból jön, és ebben az esetben másmilyen vizszigetelés szükséges (épület szakaszos körbeásása, bitumenes habarcs, kavicságy, dréncső rendszer) mint amiről az előző válaszolók irták.
Az injektálás amúgy egyébként sem sokat ér, nézzétek meg hány év garanciát vállalnak rá. Meg ugye az injektáló anyag egyenletes szétterülése csak elméletben létezik (egy-két kivételtől eltekintve, bár ekkor is az alkalmazástechnika lényegesebb). Acéllemez csak akkor jó ha saválló az anyaga, máskülönben 15év múlva átrozsdásodik. Horganyzott lemez is mivel beütéskor a horganyréteg sérül. Mellesleg az átfedéseknél az anyagegyesítés nem oldható meg, így nem lesz anyagfolytonos vizszigetelésed, márpedig a víz a legkisebb hézagot is megtalálja. Jó esetben kipárolog a falakból annyi amennyi az átfedéseknél képződik, rossz esetben nem, ennek is van alkalmazástechnikája, nem véletlen pl. sok esetben a falszárító vakolattal történő visszajavítás előírása. Legprecízebb utólagos falvizszigetelési eljárás még ma is a szakaszos falkibontással/aláfalazással végzett szigetelés. Csak kőművest nehezzen találsz ilyen munkára, mert legtöbbnek a hallatán is feláll a szőr a hátán, fiatalabbak a technikát se nagyon ismerik. Nehéz és lassú munka, szaktudást igényel, nem is veszélytelen, de legalább a végeredmény tökéletes. Ehhez képest blokktéglából falazni vagy egy terasz térkövezést lerakni semmiség, persze hogy ezt választják inkább...
Van még egy ehhez hasonló, leegyszerűsített módszer, a szakaszos falátvágás. Alternáló mozgású fűrészgéppel a falat szakaszosan átvágják, szigetelő lemezeket helyeznek el a résbe, majd a hézagot habarccsal töltik ki egy pumpa segítségével. A falátvágás gyorsítható láncfűrésszel, manapság ez az elterjedtebb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!