Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kisebb méretű épített medencét...

Kisebb méretű épített medencét feltörni/elszállítani egyszerűbb vagy lefedni valahogy terasznak?

Figyelt kérdés

Adott egy kis medence, mi nem szeretnénk használni és eléggé a kert közepén van útban. Sajnálnám feltörni mert amúgy nincs rossz állapotban (mondjuk régebbi darab), van hozzá ilyen akna is meg minden.

Viszont azt biztos, hogy valamit csinálni kell vele, hogy az adott teületet kihasználhassuk. Én arra gondoltam éppítetek rá egy teraszt, amit később akár fel lehet szedni és a medencét újra használni.

kb. 1.5x3 méteres.

Vagy fel kell töretni az egészet, feltölteni földdel és befüvesíteni de nekem egy nagyobb munkának tűnik.



Ez egy nagyon meredek ötlet? Melyik megoldás olcsóbb? Mit gondoltok?



jún. 7. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a lefedés az egyszerűbb, gyorsabb munka.
jún. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha lefeded, csinálsz valamilyen lejáratot,még valami elfekvő tárolónak is használhatod
jún. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ráépíteni a teraszt a legegyszerűbb, legolcsóbb és egy lejáratot tenni, nagyon jó lesz tárolónak.
jún. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ha bárkinek van konkrét ötlete a kivitelezésre, nagyon örülnék ha leírná.


Odáig jutottam fejben, hogy WPC padló lenne alkalmas rá.

jún. 7. 18:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha simán földet hordotok bele akkor azzal is el tudjátok takarni és be is lehet füvesíteni. A peremét lehet használni sétánynak avgy ülőkének, attól függ milyen magas.

Láttam már olyat aki süllyesztett kerti részt csinált, mintha a medence pereme lenne a pad és lent a lábnál, középen meg betettek egy grillezőt vagy látvány tűzhelyet, asztalt. Tesztek klassz kerti párnákat a peremére, a lépcső amúgy is ott van, azt lehet használni, középre meg simán egy kis asztal mehet vagy más. Ezt a legegyszerűbb újra medenceként használni később, csak ki kell pakolni és kész.

Persze gond ha beleesik az eső, nyilván ezzel kell kezdeni valamit, de eső előtt le lehet fedni így is egy medence ponyvával.

Itt mutatnak hasonlókat, bár ezek eleve annak is készültek:

[link]

jún. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fél kell tölteni az egyszerűbb.
jún. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!