A nehéz vasradiátort hogy szedjem le egyedül?
Egyedül vagyok, szomszédok sincsenek, ez egy igazi régi szellemház, na és lényeg, hogy már festeni kellene azt a szerintem legrégebbi, öntött vas radiátort, na de brutál nehezek.
Annyira emlékszek, hogy az alsóbb emeleten valaki cserélte és ott is 2 ember se bírta el a lépcsőn levinni, inkább kidobták az ablakon.
Hogy lehetne leszedni így egyemberesen?
Ha kitekerem és hagyom leesni, akkor összetöri a járólapot na meg ugye visszatenni se tudom. Van erre valami módszer?
Ha valódi öntött vas, akkor 4-5 ember kell a levételhez, mert 200Kg körül van egy ilyen radiátor.(örök darab)
Viszont Dunaújvárosban a szocializmusban(kb.. 1960-1990 ig) tagosított bordás lemez radiátor gyártottak az öntött vashoz nagyon hasonló kinézetűt,mellyel a panelokban lévő lakásokat szerelték. Több 100ezer darabot készítettek. Ez tagosítástól(4-22) függően 30-90Kg ig volt a felszerelt súlya.
Ezt 2 ember gond nélkül le tudja venni,és elszállítani 1 molnárkocsival .
Egyedül nem kéne erőltetni, mert kárt fogsz okozni magadnak vagy , főleg ha nincs gyakorlatod benne. 2db erős bőrszíj ,vagy kötél segíteni fog,és leemeléskor alul fekete trutyi folyik ki, így célszerű ledugózni.
Ne szedd le, ha meg akarod tartani, isten ments! Csak mosd le erős, hosszabb nyelű üvegmosó kefével rendesen le lehet, aztán radiátorecsettel helyben is megoldható a hátulja. Nem lesz profi munka, de megteszi.
köszönöm. na erre is gondoltam, hogy nem veszem le és a helyén festem át, na csak a fal és a radiátor között kb 6-7 cm van max, és még ha be is érek valami vékony hosszúszárú ecsettel, de tuti tönkretszem a falat akár a rozsdaoldóval akár a zománcfestékkel, nem:? még a festék hagyján, de a rozsdaoldó elég híg, az tuti folyik mindenhol.
#1
szerintem ez a 200 kg-os típus, iszonyat nehéz. 60-as évek elején tették ide, és állítólag minőségre tökéletes, mindenki azt mondja, nehogy kidobjam, csak hát ezt meg nem mozdítom ...
Egyébként azok a könnyű radiátorok kevésbé tartják a meleget?
1-es vagyok. a hőtehetetlensége az öntöttvas radiátornak a legnagyobb , ez azt jelenti,hogy a meleget órákon át képes megtartani, cserébe a drága ár,és a mozgatása/szállítása igen macerás. 5mm fala, és tervezett élettartama 100-év
A bordás szocialista lemezradiátor falvastagsága 1.1mm körül volt, ez 30 évig általában kibírta kilukadás nélkül és a gyakorlat is ezt igazolta, némelyik 50 éves és bírja. A mai lapradiátorok lemeze 0.7-0.8mm körül van,tervezett élettartama 15 év ,de elő fordul hogy 6-7 évesen is kilyukad.:)) főleg a vörösrézzel való bekötés miatt.
A törölköző tartós fürdőszobai radiátorok ..egy tragédia!!! 0.4-0.5mm falvastagság , jó ha 5 évet ki húz.Ez a Fogyasztói társadalom.
Legjobban jársz, ha ott hagyod a helyén. Nem kell rozsdaoldó. Egy kicsit megdrótkefézed ahol porlik esetleg, utána Hammerite zománcfestékkel lekened 2 rétegben, mert azt a rozsdára kell kenni, a festék tartalmazza a rozsdaátalakítót és kemény masszív felület alakul ki.
A radiátor mögé hajlított végű ecsettel be tudsz férni. A nyelét meg tudod hosszabbítani úgy hogy egy falécet rászögezel, vagy egyszerűen körbeszikszalagozod jó erősen. Drótkefe nyelét ugyanígy meg tudod toldani. Ez még mindig sokkal egyszerűbb mint leszedni. Aztán ha hátul nem lesz tökéletes a festés, akkor sincs semmi, úgyse látszik, a radiátor viszont még jó lesz 30-40 évig biztosan.
Ha most akarnál venni újonnan öntöttvas radiátort, az bizony fél millió Ft-nál kezdődik. Ezért is kell megbecsülni a meglévőt.
8
az nem semmi. na igen, végül is mindegy, milyen a hátulja.
azt írtad, hogy drótkefézem, ahol porlik. de és ha nem porlik, akkor rá lehet ezt a festéket tenni magára a zománcra is vagy akkor először le kell szedni a zománcot mindenhonnan és a rozsdára kell kenni azt a festéket?
mert nagyon össze-vissza kopott. van egy oldala, ahol semmi rozsda nincs (csak csúnya, megsárgult a festés), de a másik oldalán meg több helyen lepattogzott és látszik a rozsda.
szóval hogy működik ez a festék, magára az előző zománcrétegre is rá lehet kenni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!