Mennyire gyakori, hogy régi elektromos vezetékek miatt leég egy lakás?
Vajon tényleg nagy probléma hogy régi elektromos vezetékek vannak a lakásokban/házakban?
Mennyire gyakori az ebből bekövetkező baleset?
Nem a régi, hanem a régen karbantartott/átnézett vezetékekkel van a baj. A drót nem kopik az áramtól, mint ahogy mondjuk a vízvezeték rozsdásodik vagy vízkövesedik.
A vezeték maga nem tűzveszélyes, a kötéseknél forrósodhat fel. Tűz szempontjából további kérdés, hogy a felizzás mennyire kritikus. Ha a falban van a kötődoboz, ráadásul előtte sincs semmi, akkor abból nem lesz tűz. Ha viszont fagerendán, beépített bútorban, stb. akkor arra fokozottan kell figyelni. Nem jó ötlet, ha a lakáselosztó alatt könnyen gyulladó dolgok vannak, pl. fogas ruhákkal. Ezt sokan nem tartják veszélynek, mondván, hogy az elosztó szekrénye önkioltó műanyag. Pedig amíg tart a hőhatás, addig abból égő műanyagcseppek potyognak. Sőt van amikor a fém elosztódobozból is ki tud jönni a tűz a vezetékek égő szigetelésén keresztül: [link]
Nem véletlenül cserélik a vezetéket.
Egyébként előfordulhat.
Egyáltalán nem ritka, gondolj bele mennyi elektromos gép van egy mai háztartásban és mennyi volt 30-40 éve amikor ezek a hálózatok készültek.
32A-ig szó nélkül felbővíti a kapacitást a szolgáltató, viszont a ház oldali hálózat fejlesztése már a lakók felelőssége. Sok esetben ez teljesen elmarad. Fent van a 32-es kismegszakító, miközben a házban 1,5 alu vezetékek meg sodrott kötések vannak. A lakástűz legjobb receptje.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!