Ragasztóhabról kinek mi a véleménye Eps lapokat a falra felragasztani vele?
Nem kell kevergetni az anyagot, ha magadnak csinálod és 1 nap 6 táblát tudsz feltenni, akkor annyit teszel fel, nem az van, hogy bekevertél egy adag ragasztót, és azt el is kell tudnod használni, azonban a felületet okvetlen portalanítani kell ragasztóhab és/vagy PUR-hab használatakor is.
Nem vagyok jártas ebben, pusztán paraszti ésszel úgy vélem, hogy tűzvédelmi szempontból eléggé aggályos. Ragasztóhabarcs használata ugyebár nem úgy működik, ahogy azt egyesek csinálják, hogy bogácsázva viszik fel a ragasztóanyagot az EPS-re, hanem azt körbe is kell kenni, így a láng nem tud alákapni, alászökni, no most a ragasztóhab az viszont ég, mint a zsír.
Én könnyűszerkezetnél OSB-re raktam ragasztóhabbal az EPS-t, téglára nem biztos, hogy azzal raknám. Könnyűszerkezetnél halálosan mindegy, az tűznél porrá ég. A ragasztóhab is valamennyire tagad, annak ellenére, hogy "elvileg nem". Tartani kell magad az utasításhoz, hogy kell használni. Kisebb elcsúszások így is lettek, amit össze kellett csiszolnom.
"tűzvédelmi szempontból eléggé aggályos. Ragasztóhabarcs használata ugyebár nem úgy működik, ahogy azt egyesek csinálják, hogy bogácsázva viszik fel a ragasztóanyagot az EPS-re, hanem azt körbe is kell kenni, így a láng nem tud alákapni, alászökni, no most a ragasztóhab az viszont ég, mint a zsír."
Ez így abszolút nem igaz!
A ragasztóhab hajtógáza a gyúlékony anyag! Mint bármelyik sprays illatszer...
biztosnsági adatlapokon egyértelműen le is vannak ezek írva!
Robbanásveszélyesség: Nem releváns
Gyullékonyság:
Gyulladási hőmérséklet:-83 ºC (Nyomógáz)
Gyúlékonyság (szilárd): Nem releváns
Öngyulladási hőmérséklet: 460 ºC (Nyomógáz)
Alsó gyulladási határ: Nem releváns
Felső gyulladási határ: Nem releváns
Robbanékonyság: Alsó robbanási határ: Nem releváns
Felső robbanási határ: Nem releváns
Egyéb dolog: ha minden tábla kerület mentén le van zárva ragasztó habbal, akkor nincs alatta légáramlás, azaz nem tud meggyúlladni!
"Könnyűszerkezetnél halálosan mindegy, az tűznél porrá ég."
Ez így színtén nem igaz! A könnyűszerkezetes házak kissebb valószínűséggel égnek porrá, mint a tégla házak. Azért mert sokkal szigorubb előírásaik vannak.
pl: a tűz felfelé terjed, ez amolyan fizikai jellemzője. A fa szerkezetű födém és tetőszerkezet ugyan az kialakításában, mint szerkezetében, de míg tégla háznál 1 réteg 12,5 mm normál kartont használnak, addig könnyűszerkezetnél 15 mm piros tűzgátlót, vagy 2 réteg normált. A főfalak szintén 2 réteg kartonnal vannak borítva. --> Melyik ég át előbb a normál karton vagy a tűzgátló? Ha meg a tetőszerkezetet elkapják a lángok, akkor már mindegy miből vannak a falak!
A biztonsági adtalapből másoltam ki, ezeket nem írják rá egy dobozra.
A biztonági adatlapokat ISO szabványok alapján írják.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!