Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerülne a tetőfedés...

Mennyibe kerülne a tetőfedés cserepes lemezzel 30nm-es garázstetőn?

Figyelt kérdés

Hívok majd természetesen több vállalkozót is felmérni, csak nagyságrendileg lennék kíváncsi az árra, hogy van-e értelme foglalkoznom vele.

Adott egy 30nm tetőfelületű garázs, mely a családi házam oldalához van hozzáépítve, egy irányba lejt, kb 15%-osan. A garázs fűtetlen, könnyűszerkezetes.

Jelenleg hullámos bitumenlapok vannak leszegecselve, azt fel kell szedni (kézzel feltéphető, már vagy 10+ éves, szemetet elviszem). Alatta van fólia is, de mind a lécezést, mind a fóliát ki kellene cserélni szerintem, ha már szétszedjük. Eresz teljesen rendben, azzal szerintem semmit nem kell csinálni.

Olyan cserepes tetőlemezt szeretnék, melyen belül nem csapódik le annyira a pára (filces bevonatú az egyik fele). Mennyibe kerülne az anyag és a munkadíj nagyjából? Én úgy számoltam, hogy az anyag olyan 180 000 lenne (5500/nm lemezzel, fóliával, lécekkel), a munkadíj pedig kb 360 000 (12 000/nm nettó). Ez nagyjából reális lehet?

Pest megye.



2024. febr. 5. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
5 cm közetgyapot szigetelést tegyél alá.Ezen már ne múljon,nem bánod meg .
2024. febr. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#4 Gondolom ez a pára kicsapódás miatt fontos igaz? A javaslatoddal együtt mennyi lenne kb szerinted az egész?
2024. febr. 5. 21:08
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
2-3 Milla.
2024. febr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A pára miatt pont elég ha filcezve van, de persze lehet alá még szigetelés is.

Bár ha nem fűtött a garázs akkor felesleges a szigetelés.

De nézz utána a trapézlemeznek, az is tökéletes és sokall könnyebb dolgozni vele.

Mi 2 éve cseréltük le a hullámlemezt trapézlemezre , de szinte tökéletes. SZerintem szépen is néz ki.

A munkadíjnak sokat számolsz.

Max 3000 ft nm-re.

2024. febr. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy ha a lécek egészségesek, akkor akár hagyd meg amennyiben a gerendatávolságok nagyok, tégy rá 18-as vagy 22-es OSB-t, ennek ára 30m2-re kb. 100 ezer forint. Erre mehet rá zsindelyalátét, ami 27.000 forint. Majd erre zsindely fedés, ami attól függ mi tetszik, 50 és 90 ezer forint körül alakul. Végére, oldalaira a fedés alá cseppentőlemez, fal-tető találkozásánál a fedésre falszegélylemez. Ez kb. 20 ezer. Zsindelyragasztó, kinyomópisztoly plusz 9 ezer.

Tehát megvan az anyag 196-246 ezer forintból, azonban

- ha belül nem teszel az ég egy b.szta világon semmit sem, akkor sem lesz páralecsapódás és a büdös életben soha el nem rohad az OSB ebben a formában, még a túllógatott (értsd az épületen kívül eső rész) sem igényel kezelést,

- ezen kívül nem kopog rajta az eső,

- járható ha valamiért esetleg fel kell rá menni,

- könnyen és olcsón javítható, bár a zsindely örökös, mint a nyomor, ha az a körülményeknek megfelelő szögelési rendet kap és megfelelően van szögelve, nincs túlütve a szög de nem is lóg ki a szög, ha a szélek le vannak ragasztva, ha nem télvíz idején burkolod, hanem tavasszal/nyáron, hogy megtudja sütni a nap, a lapok egymásra tudjanak ragadni, magyarul, ha szakszerűen van alkalmazva. Ahol/akinél sérülést látsz, az ott nem megfelelően lett alkalmazva!

- Nem utolsó sorban szigetelés nélkül is (az OSB anyagvastagsága miatt) nem annyira nagyon meleg, mint a lemez, nyáron ha a lemezt süti a nap, az irdatlan meleg bír lenni, ha nem szigeteled.


Amit számoltál munkadíjat az nagyon nem reális, az kb. 1 melósra vetítve is kevés, néggyel szorozd minimum. Mindenesetre ha van 1-2 haver, aki segít neked az OSB táblákat felemelni a tetőre, ha azok fenn vannak, onnantól segítség neked nem feltétlen kell, és ha utánanézel hogy kell csinálni, akkor megtudod magad is csinálni. Akkus csavarozó, kalapács derékszög, egy csaptatózsinór esetleg egy körfűrész de megteszi akár egy dekopírfűrész is, egy sarokcsiszoló és egy sniccer (szike) kell hozzá mindösszesen. Gépeket lehet kölcsönözni is, de még ha meg is vennéd és mindezt összeadom maximum 60-70 ezer forintos beruházás ha semmid nincs és kölcsönkérni/bérelni sem tudsz. Haveroknak meg 2 rekesz sör, hát azért ez az 1 milliós munkadíjtól nagyon messze van. Én egy 12m2-es tetőt lefedtem egyedül 4 óra alatt, az OSB-t is egyedül küzdöttem fel, az mondjuk sz-r volt, de én a tető lejtése miatt gyak. feltudtam lökni a felét és onnantól kezdve felbillent a lap a tetőre, aztán létráról igazítottam az elsőt a helyére, a másodiknál már könnyű dolgod van, hisz ott az első ami már járófelület! OSB lapok illesztése értelemszerűen gerendára essen!

2024. febr. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5. " Amit számoltál munkadíjat az nagyon nem reális, az kb. 1 melósra vetítve is kevés, néggyel szorozd minimum. "

Nehogy már annyi legyen a munkabér.!!

2500 ft / nm és ez áfás számlával!!!

Tavaly csináltatuk meg , mint írtam számla nélkül 2000 ft volt.

A 220 nm-t 4 nap alatt egy segéddel csinálta meg a mester és hol 2 hol meg 3 órát is hiányzott a mester .

AZért nagyon jó munkadíj még ha a segédmunkás díját kiveszem ami nem volt 100 ezer ft , a mester jó erős 3 nap alatt 400 ezret keresett.

SZerintem borzasztó jól megkereste a pénzét.

El ne szaladjon már a hülyeséged a munkdíjjal.

2024. febr. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért maradjunk már kulturáltak, ha kérhetem! Minimális tiszteletet meglehet adni idegenekkel szemben is, még az interneten is!!!

Azért volt nálad ennyi, mert 220m2-ről volt szó, a kis munka mindig lényegesen drágább, mint a nagy munka! Nálad lehetett szórni a m2-t úgy, mint az állat, nála 30m2-es tető, én nem fogok mást kimagyarázni abból, miért kér kis munkáért lényegesen többet, mint nagyobb munkáért, nem az én feladatom, előre szólok, hogy ne várd el, hogy megmagyarázzam. Tetőfedés m2-ára 10 ezer forinttól indul, de ez tetőfedés, nulla ácsmunka, (lécezés sincs, bontás sincs) és itt több 100m2-el kell számolni, azért -tól nem pedig szimplán ennyi! Bontani is kell, újralécezni is kell, mert még ha be is tartották a 45cm-es léctávolságot a hullámlemeznél (amire mernék fogadni, hogy nem), akkor is a cserepeslemez alá 35cm-enként kell lécezni. Ajánld őket a kérdezőnek, ha tudsz 2000 Ft-tól tetőfedőt az tök jó, pláne jó, ha még jól is dolgoztak, mert elképesztően sok kókler van, főleg a cserepeslemez műfajában, ha úgy látod jó munkát végeztek, akkor ajánld őket!

2024. febr. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!