Villanybojler vagy hőszivattyús bojler?
Most hőszivattyú bojler vagy hmv tartály a hőszivattyú mellé?
A hőszivattyús bojler azt jelenti, hogy egy önálló eszközt kapsz amiben benne van a bojler is és a kompresszor, gáz, stb. Azzal fűti a vizet. Mindenképp jobb mint a sima melegítős bojler, viszont sokkal drágább is.
A HMV pedig egy tartály amibe az amúgy is telepítendő hőszivattyúd melegíti a vizet, a fűtésen felül is. (nyilván nagyobb kapacitás kell mintha csak a fűtésre kellene, a kombi kazán megfelelője)
Nekem olcsóbra jött ki az új, mnt a kockaház felújítása megvéellel együtt.
A hőszivattyús bojlert csak akkor válazd, ha nem lakótérben van, mert 3 méterről 58 dB-vel zúg egész nap. Vagyis +7 fokig mert itt már át kell állítani hibrid üzembe.
Hova teszed a hőszivattyút?
Miért nem teszed mellé a villany bojlert is, ha azt választanád?
Az indirekt tároló úgy a hőszivattyú mellé kerülne. Ha nagy a távolság építsék ki a cirkulációs kört, amit időkapcsolóra érdemes kötni.
Azt hiszem, össze vannak keverve a fogalmak, és mást beszél a kérdező és mást a válaszolók.
A hőszívattyús bojler, az magában tartalmazza a hőszivattyút. Forditva működik mint egy hűtőszekrény: a belsejében meleget csinál, a környezetét pedig hűti. Azaz ha a fürdőszobában van egy ilyen, akkor a bojler hűtőhatását plusz fűtéssel kompenzálni kell, ha nem akartok megfagyni. Tekintve hogy egy ilyen készülék félmilliónál kezdődik, én nem választanám ezt.
De a kérdés nem is ez volt, hanem az hogy közönséges villanybojler legyen -e, annak ellenére hogy hőszivattyús fűtés lesz.
Nos ebben az esetben a legrosszabb döntés lenne a közönséges villanybojler. Sajnos ez a gép nagyon zabálja az áramot, egy átlagos méretű havonta 180-200kWh-t is megzabál, ez még éjszakai áram esetén sem túl kecsegtető. Az a baj vele, hogy egy tartálynyi vizet egy közel állandó hőmérsékleten kell tartani, ha használod, ha nem. Másrészt a betárolt víz túlfűtendő ahhoz hogy mindig a kívánt hőmérsékletű használati melegvíz legyen beállítható. Ez a vezérelt árammal működő bojlerekre különösen igaz; annak ellenére hogy a nappali időszakban is van hőfejlesztés, számításba kell venni hogy az esti órákban igényelt melegvíz hőenergiája döntően az előző éjszakai fűtésből ered. Ezek miatt a villanybojlert én kényszermegoldásnak és gazdaságtalannak érzem. Ha nappali áramra van kötve, akkor még a jelenlegi limitet is hamar túl lehet lépni.
A villanybojler igazából egy kényszermegoldás. Oda rakják, ahol nincs más lehetőség, pl. nem lehet gázt bekötni, égésilevegő biztosítása gond, kémény nem létesíthező, stb.
Szóval én mindenképp a második opciót javaslom, azaz a hőszivattyús rendszer oldja meg a HMV-t is! Ennél jobb, gazdasagosabb megoldás nincs, amennyiben gázrendszer nincs vagy nem lehet kiépíteni.
Köszönöm a válaszokat.
6-os, igen, pontosan erre irányult a kérdésem és külön köszönöm a kifejtett választ. Tisztába tettél pár dolgot.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!