Mi értelme van a vízteres pellet kályhát gyűjtő re kötni radiátoros rendszer esetén, ha a radiátoros rendszer ami nálam van csak egy előremenő és egy visszamenő ággal rendelkezik?
Maga a kályha beépített tágulási tartállyal van és erős keringető szivattyú val rendelkezik, ami szintén be van építve, direkt azért, vettük hogy a továbbiakban ezekkel ne legyen problémánk. Eddig vegyestüzelésűt használtunk, most pelletre váltunk! Nézegettem a leírását, csak egyszerűen nem értem, miért van benne az a sor, hogy gyűjtőhöz kell csatlakoztatni, ahonnan az majd leoszt a radiátorok felé.
Nekem csak egy elmenő és egy visszatérő ág van a rendszerben! Na most, ha veszek egy gyűjtőt és hozzá csatlakoztatjuk, vagy hívok valakit aki hozzá csatlakoztatja (úgyis ezt fogjátok írni, nem ez az első kályhánk mondjuk, de oké, kihívunk valakit), az hogy fog kinézni?
A gyűjtő elossza majd az egyetlenegy elmenő ágra? Akkor mi értelme? Csak az értelmét kérdezem.
Akkor arra kötöd ami van, arra az egy előre ès egy visszatèrőre.
Règen a vascsöves rendszereknèl nem volt gyűjtő. A vèkonycsöves rendszereknél használnak gyűjtőt mert praktikusabb. Ugyanakkor ott is szabályozható az ágankènti vízmennyisèg.
Ha ezek után veszel egy gyűjtőt, semmi èrtelme beèpítened, mert nálad akkor a teljes fűtèsi rendszert kell átalakítani.
:) Azért írták a gyűjtőt, mert már általános, hogy gyűjtőbe érkeznek a csövek, de ha nálad csak egy előremenő és egy visszatérő van, akkor arra is rácsatlakoztathatod a kályhát, nyilvánvalóan nem szükséges ezért egy gyűjtőt beépítened, ha arra csak 1-1 ág csatlakozik, akkor annak nincs értelme. Ugyanúgy fog működni így is a kályha, maximum, ha nem egyformán melegek a radiátorok, akkor fojtással be kell lőni egyformára, de ha az előző kazánnal jól működött, akkor ezzel is jól fog.
Egyébként jókor váltasz pelletre amúgy, amikor a pellet ára már ott tart, hogy konkrétan nem éri meg fűteni vele, árban kb. ott van, mintha hasogatott fát vásárolnál, sőt lehet több is.
Hiába tűnik drágábbnak a pellett, mint a fa. Sokkal jobban lehet vele szabályozni a hőmérsékletet. A házban egyenletes meleg lesz, nincs pazarló esti túlfűtés, mint egy tipikus fás kazánnal.
Mellesleg nem mindenki tud 2 évre előre bevásárolni fából, friss fához hasonlítva a pelletet, máris jelentősen közelednek az árak.
Jó, azért ezt ne... :D Az, hogy jobban szabályozható, azt abszolút aláírom, jó érv mellette, de az, akinek nincsen pénze előre egy évi tüzelőre, annak sajnos nincs pellet kazánra sem, mert nem kis összegű egyszeri beruházás, azaz annak bizonyos, hogy nincs 0.4-1.5 millió forint erre a mutatványra. Másrészt a 2 év az egy erős túlzás, de egy gyakran hangoztatott erős túlzás. Amennyiben tavaszi vágást veszel tavasszal/nyár elején és az fel van vágva, hasogatva, össze van rakva, fedett a teteje, de csak a teteje, átjárja a levegő, az fűtési szezonra csont száraz! Ott követik el a hibát, hogy hónapokig áll az udvaron méterben, ősszel állnak neki felvágni, nem ritka az az ember sem, aki csak 1-2 napra előre hasogat stb. stb. Szomszédom pl. egy napra valót hasogat össze, egyszer megfojtom a faszit, minden nap hupákol!
Pellet is akkor olcsóbb, ha legalább 1 tonnát vásárolsz, biztos ellehet vele bohóckodni, hogy pár zsákonként vásárolod, csak éppen úgy a többszörösébe kerül. Ingatlan tulajdonságaitól ugyan erősen függően, de 1 tonna kb. 1-1.5 hónapig elégséges, tehát abban az esetben is legalább 200 ezret fel kell tudni mutatni egy összegben és egy szezonban ezt meg kell tenni legalább 3-4x, ha esetleg nem tudod megvásárolni előre az egész évit. Én fával egy 85+100m2-es házat fűtök reggeltől-estig 60 mázsa kályhakészen vásárolt fával, ennek ára 330 ezer forint, ennyibe kerül 1 szezon. A ház nincs szigetelve, B30-ból épült. Ugyanennyiért pelletből kb. annyit kapsz, amivel 2 hónapig tudsz fűteni! Ezért cserébe az esti túlfűtést (ami hát tényleg így van, ahogy írod) inkább elviselem.
Köszönöm szépen a válaszokat, egyébként beszéltem egy ismerősömmel aki részben ezzel foglalkozik, ő is azt mondta hogy nálam semmi értelme.
„ nem éri meg fűteni vele, árban kb. ott van, mintha hasogatott fát vásárolnál, sőt lehet több is.
”
Tudom, hogy drága a pellet, de nemcsak a spórolás miatt váltanak az emberek ilyen típusú kazánra. Nálunk főleg a kényelem az elsődleges szempont amiért váltunk. Hőszivattyús klímát nem szerettünk volna, mert nem vagyunk biztosak a teljesítményében és elvileg az drágább is lenne. Ezért gondoltuk ezt a fűtési megoldást. A gáz is megoldható lenne, de jelenleg nem úgy veszem észre hogy a világ afelé halad na, illetve azért egy Gázterv és egy kivitelezés az nem 600 000 Ft!
"de 1 tonna kb. 1-1.5 hónapig elégséges, tehát abban az esetben is legalább 200 ezret fel kell tudni mutatni egy összegben és egy szezonban ezt meg kell tenni legalább 3-4x, ha esetleg nem tudod megvásárolni előre az egész évit. "
Ezt most komolyan írtad? Mert ha igen, akkor eléggé nagy hülyeség! Szóval szerinted, ha a fűtési szezon mondjuk hat hónap, akkor több mint 1 200 000 Ft? Azért ne hülyéskedjünk már, annak a feléből fűtesz tisztán villannyal! Ez egy jó nagy ökörség!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!