Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vásároltam egy házat, amit...

Vásároltam egy házat, amit szeretnék felújítani. Ha emelkedik a padloszint, mennyire bonyolult a bejárati ajtók emelese is?

Figyelt kérdés

A padlofutest viszont ha beszereljuk, akkor kb 10-12cm-vel fog emelkedni a jelenlegi padlo. Ez azt jelenti, hogy a bejárati ajtók (2) és talán az összes ablak alacsonyan lesz. Mennyire bonyolult és hosszadalmas munka ezeknek a megemelese? Lehet bármi akadálya?


Előre is köszi!


2024. jan. 3. 15:54
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem vagyok szakember csak egy vélemény: attól függ a költsége hogy milyenek a falak és mennyire nehéz vagy költséges a nyílászárókat magasabbra tenni. Ha tégla és nem teherhordó fal akkor egyszerűen nagyobb nyílást kell csinálni és ennyi. Szakember tudja megmondani a pontos ismeretek alapján mit lehet csinálni és az menynire költséges.
2024. jan. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Teherhordó falaknál az ajtók, ablakok felett áthidaló falazat, vagy beton, vagy vas áthidalóelem, régebbi háznál fa gerenda szokott lenni. Azt ki lehet bontani, és magasabbra helyezni egy újat, de esélyes, hogy ami felette van az is leomlik, ezért nem szokták például az ablakok tetejét is fentebb rakni, csak az aljukra raknak egy sor téglát és annyival kisebb az ablak. Nyilván ahol nem elég magas az ablak ott ez nem elégséges megoldás, ahogy a bejárati ajtónál sem, ezeknél fentebb kell rakni az áthidalást is. Nem hinném, hogy problémát okozna egy rendes kőműves brigádnak, csak jelentős többletmunka.
2024. jan. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon nehézkes az áthidalók cseréje.


Mindenképpen a padlót kellene felbontani, már csak azért is, mert pénzkidobás a padlófűtés, ha nincs alatta rendes rétegrend kialakítva.


Alulról felfelé:

kavicsfeltötés, szerelőbeton vashálóval, bitumenes vízszigetelés, lépésálló hőszigetelés közte a padlófűtés gerincvezetékei, technikai fólia, padlófűtés csövezés beágyazva 5-6 cm aljzatbetonba, kerámaiburkolat.

Ez így 25-30 cm, ennyit ki kell bontani a jelenlegi padlóból. Amúgy nem kell megijedni tőle, bontókalapáccsal gyorsan megy. Nem jellemző, hogy túlcementezték a beton. Régi házákban csak ilyen tessék-lássék pár centis misung van. Kell 3-4 ember, aki a sittet hordja. Felénk 1-2 nap alatt lezavarják a kőművesek.

2024. jan. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
2-es vagyok, egyetértek a 3-assal. Viszont azt még hozzáfűzném, hogy a padlófűtés egy oltári nagy bar@mság. Elcsesződik valami, lehet felbontani az egészet. Akárhogy leszigetelheted félig-meddig akkor is az alatta lévő rétegeket, meg a földet fűtöd. Fűtéskor az egész padlóról száll felfele a por. Sztem rendes radiátoroknak, vagy akár a falba épített fűtésnek sokkal több értelme van, olcsóbb is és nincs vele ennyi baj, na és persze az ajtó ablak megemelésén, vagy a padlószint mélyebbre ásáson sem kell gondolkozni. De ez csak az én véleményem.
2024. jan. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A ház annyira nem régi, csak egyal talan nem praktikus a kialakitasa.


Az anyag nem volt kisajnalva semmiből, 2 fürdőt bontottunk le, és minden fajanc apro darabokra tört annyira meg volt ragasztva. A padlót pedig 2 napig bontottuk.


Eddig szalagparkett volt, tehát a ház alap az jó, a beton megvan, bitang kemeny es az egyik szoba alatt felig pince is fan, az nagyon nem tudnánk bontani. Erre jön majd a taposó (3cm), a csovek, a fólia, ra az aljzatbeton és utána a burkolat.

2024. jan. 3. 18:29
 6/9 A kérdező kommentje:
En a padlofutesrol sok jó dolgot olvastam. A családi házban is van, és nagyon kényelmes. Azon is gondolkodtam, hogy mellette meg radiátorok is lesznek, viszont több szerelő is azt mondta, hogy a földszinten a padlofutes bőven elég.
2024. jan. 3. 18:31
 7/9 anonim ***** válasza:

"Elcsesződik valami, lehet felbontani az egészet. "


Jó, most ezzel a logikával a fán kellett volna maradnunk, mert a földön sok az oroszlán.


Kérdező, új házakban már csak ritka esetben szerelnek mást a padlófűtésen kívül. Megfelelő anyagokból, megfelelő szaktudással kell vele dolgozni. Szerintem ebben semmi meglepő nincs. Ez az élet minden területén így van.


Több fűtési kört kell kiépíteni külön termosztáttal és feleslegesek lesznek a radiátorok. Mind a későbbi rezsiben, mind a szerelvények árában egy szemmel látható összeget lehet spórolni nélülük. Mellesleg ronda és a radiátor keringeti a port. Pár év után rendesen lehet látni a felfelé áramló por csíkjait a fehér falon.

[link]

2024. jan. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Új építésű házaknál költséghatékonyabb a padlófűtés kialakítása mint a radiátoré, nem véletlenül nyomják azt is meg a falfűtést. Egy régi épületnél már jóval költségesebb a padlófűtés kialakítása mint a radiátoros fűtés kiépítése, pont a bontási munkák miatt. Nálam radiátorok vannak és sehol nincsenek ilyen csíkok a falon, és a por se száll, mert alap színten takarítok. A padlón jó eséllyel több por van mint egy radiátoron. Egyébként meg felőlem mindenki azt épít amit akar ha van rá pénze.
2024. jan. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

#4 Régi tévedéseket soroltál fel a padlófűtéssel kapcsolatban.

16 éve van padlófűtésünk és semmi baja. A cső ha eltömődne akkor azt a padló felszedése nélkül lehet tisztítani. Nem elektromos fűtőszál, így nincs ami elromoljon benne.

A por nem száll a levegőben mivel nem olyan meleg a padló. A 20-22 fokos lakáshoz elég 30 fok körüli padlóhőmérséklet, viszont azzal, hogy legalulról jön a melegebb levegő és nincs hideg padló rengeteget javul a hőérzet. Alacsonyabb levegő hőmérsékletet is kellemesebbnek érezni mert nem fázik az ember lába.

2024. jan. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!