Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Csemperagasztóval hány centit...

Csemperagasztóval hány centit lehet csalni a falon?

Figyelt kérdés

A konyhában szeretnék csak egy 60 cm sávot csempézni, de ez a drága fal eléggé homrú, 2-3 centi van benne. Ezt el tudom tüntetni csemperagasztóval? Szeretném a legegyszerűbben megoldani a dolgot.


Hogy csináljam? előbb a ragasztóval húzzam egyenesre, és arra menjen később egy újabb, de vékonyabb réteg, vagy vastagon tegyem?


Mekkora lapok célszerűek ebben az esetben? A nagy lapokat preferálnám.


2023. nov. 26. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

2-3 centi rengeteg. A ragasztó nem erre való, esetleg fél centit kiszedni. Ilyen vastagságban nagyon lassan szárad, repedezik. Zsákos vakolatot használj.

A nagy lapokkal amúgy is nehezebb a felület görbeségét elcsalni.

2023. nov. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor marad a vakolás. Köszönöm! :)
2023. nov. 26. 11:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Én a legtrógerebb megoldással csináltam meg igy függőlegesre a zuhanyzónkat, már 6. éve igy van és nem estek le a lapok, se repedés nincs a fugában.

Szóval mint a nikecell táblákat ragasztó pogácsákat raktam a csempére, és igy könnyen be tudtam állitani függőlegesbe. Nálunk se volt függő, de most ha ránézel szép egyenes. Igaz a ragasztó amit használtam valami jó erős flexibilis volt, azt hiszem Kingstone. Nem vagyok burkoló, én ezt otthon bevállaltam magamnak és azóta is egyben van a fürdő, sőt óvatosan már fúrtam is fel pár dolgot a falakra.

2023. nov. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ki kell vakolni síkra vagy gipszkartont teszel a falra és arra csempézel.
2023. nov. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tobbedik burkolast csinsltuk sajatkezuleg 60x60 cm tulorfenyes greslappal (nem tanultuk dose a burkolast,nem vsgyunk szskik) regi csempere.

1) felulet erdesseget biztosito tapast elosegito reteg

2) vastag vskolat a felulet kiegyenlitesehez (mi ezt nem hasznsltuk sehol

Csak ez olcsobb a ragasztonsk elvileg

3) kekfolia azaz a kenheto vizzaro reteg ,sarkokon gumiszslaggal megetoditve

4 ) flexibilis ragaszto zsakos

5) polimer fugat hasznalj mert a cementalapu atereszti a vizet

6) csatos szintezo rendszer

Kell ket spakli,fogas glettvas,nagy egyenes alju vodor pl festekes vodor ki osva,gumistenyeru anyagkesztyu,samli


Az elso csaladtagom lakasansk tdljes burkolasa utan vettem gyorsan egy vizesvsgot . De ez se kotelezo. Meg gyemantfejes korvsgokst konnektotok es csoveknek.


Mar a 2. Epitett zuhanyt csinaltuk.

2023. nov. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Talán a kartonozás lenne a legegyszerűbb. A soudal gipszkartonragasztó hab tényleg annyira erős tartást ad, mintha klasszikusabb anyaggal rögzíteném? tudok rá utána csempézni?

2023. nov. 29. 19:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!