Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mit tudok tenni a penész...

Mit tudok tenni a penész ellen a pincében?

Figyelt kérdés

A ház alatt található pincében ahova fémpolcokat vásároltam először a legalsó, majd az eggyel fentebb lévő polcok is penészedni kezdtek. Penészt letörölve a Savo hatástalan, néhány hét múlva lassan újra penészedik. Mit tudok ezzel kezdeni?

A helyiségben 19,5 fok és 82%-os páratartalom van. Közvetlen ablak vagy szellőző lehetőség nincs. Van egy bejárati folyosó rész, valamint 2 helyiség, egyikben sincs szellőzés csak ami a folyosóról nyitott ajtó mellett illetve a folyosó végén egy kisebb ablakból áramlik.

A berendezett helyiségben egyébként csak az MDF polc penészedik, ami ezen van, azon én nem látok semmit. Ahol a polc is fém ott sincs semmi.



2023. jún. 21. 08:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Csökkenteni a páratartalmat. Át kellene szellőztetni a pincét'helyiséget teljesen.

Ha itt páraelszívót használsz, az is megoldás, de ha a talajból jö a pára, állandóan mehet a gép

2023. jún. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ok,a szellőztetés hiánya lehet.
2023. jún. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Egy 1x1m-es részén kívül végig le van betonozva. Hosszútávon a páraelszívó sajnos nem kivitelezhető. Van ugyan egy Aldis, de ha leviszem, akkor félek beleköltöznek a kis lakók a gépbe és így a házban már nem szívesen használnám.

Ha a padlóra kenek bitumenes vízszigetelőt illetve a nem betonozott részt lebetonozom a helyzet változhat? Telek alacsonyabb volt a pára.


Képek:

[link]


[link]

2023. jún. 21. 11:15
 4/4 anonim ***** válasza:
A vízzárás körbe bizonyosan javít a helyzeten, de mennyire, azt nem tudom.
2023. jún. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!