Tippek Elektromos hálózat felújításához?
Árammal kapcsolatban lenne pár kérdésem. Megoldások tippek érdekelnének. Illetve árak, hogy mi érné meg anyagilag a legjobban.
Vettünk egy kétszintes családi házat, az alsó szinten anyukámék a felsőn pedig mi leszünk. Lentre elektromos tűzhelyet, fentre pedig beépíthető sütőt és indukciós lapot szeretnénk. Ezen kívül 2 hűtő, 2 mosogatógép, 2 mosógép, szárítógép, mikró ilyesmik. Persze nyilván nem mindig minden menne egyszerre, de milyen hálózati kapacitás kéne, hogy ezeket elbírja? Lehet, hogy főzés közben mosnék is vagy szárítanék. Lehet anyukám is akkor főzne mikor én stb. Tehát a lényeg az lenne, hogy ne csapja le folyamatosan a biztosítékot. Mert a jelenlegi biztosan nem bírna el ennyi mindent.
Tényleg nagyon kezdő vagyok a témában bocsi!
A 380 nincs bent, megérné bekötni vagy van ennek bármi köze ehhez? Illetve milyen esetben kell egy házat újravezetékelni? Amper bővítésnél szükséges? Újravezetékelésnél minden falat szét kell vésni?
Tudom, hogy bővíteni kell! Csak mindenki az indukciós lapot emelte ki, így úgy gondoltam talán arról kell lemondanom. Igen lehet félre érthető, elektromos sütőnek hívom amit be kell építeni és elektromos tűzhelynek ami szabadon álló. Lehet néha furán fogalmazok. Sima gáztűzhely szóba se jöhet mert eddig az volt, esetleg kombi de a gázt hanyagolni szeretném és csak fűtésre használni.
Majd eldől, kinézem mit hogyan szeretnék és kikérem több villanyszerelő véleményét és ár ajánlatát.
Indukciós és elektromos főzőlap ugyan a teljesítmény kategória.
1x32A vagy 3x13A szükséges 1 db főzőlaphoz.
Mosógép: 13A
Konyhai gépek (főzőlap nincs benne): 16A
Világítás: 6A
Dugaljak: 13A
Ez kell manapság 1 db tipikus lakáshoz ahhoz hogy főzés közben is menjen a mosogatógép miközben valaki szárítja a haját a fürdőszobában.
"kikérem több villanyszerelő véleményét"
Azzal sokra nem mész, pont akkorát fognak szórni, mint az itt elhangzó helytelen vélemények.
több "villanyszerelő" véleményét
Itt nem lehet tudni ki a villanyszerelö, szerintem nem lesz ekkora szórás.
Ahogy olvasgattam olyat fogok keresni aki az MVM által ajánlott szerelő, ha szabványosítani kell a villanyórát.
Szoval itt csak próbáltam megtudni hogyan mennek a dolgok, hogy képben legyek. Azt tudom, hogy árban jókora eltérések vannak. Ahogy eddig hallottam, ezért kérek több véleményt és árajánlatot.
"Itt nem lehet tudni ki a villanyszerelö, szerintem nem lesz ekkora szórás."
Nos, a facebookon levő szakmai csoportoknál az az átlag, hogy bármely kérdésre érkezik 5 helytelen, és két helyes válasz, az öt helytelen darabonként kap 5 lájkot, a két helyes meg összesen kap két lájkot. Ennyit a szórásról. :D
Nem jó az összehasonlítás.
Az itteni kérdésre minden villanyszerelő azt mondaná, hogy kevés az 1x32A
Melyik az a szakmai csoport? Beírom oda is a kérdést és meglátjuk a válaszokat! :D
Most kicsit bizonytalan lettem a válaszok alapján. Ezek szerint a legtöbb villanyszerelő sem ért hozzá? Mert ez jön le abból amit írtok.
A villanyszerelő a kapott villamos tervet valósítja meg. Ő egy szakmunkás, nem tervez semmit.
Nyilván egy nagyon tipikus rendszert összerak ő is, de csak az _alap_ dolgokat. Ő nem fogja neked kiszámolni, hogy ennyi meg annyi háztartási gépnek vajon mi lesz a szükséglete.
Kiviteli tervnek hívják, amikor egy villamos tervező mérnök emberke részletese kiszámolja mit, mennyit, hova kell kötni, egy szép nagy lapra megtervezi a nyomvonalat stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!