Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Most télen lehet a radiátoroka...

Most télen lehet a radiátorokat leszereltetni?

Figyelt kérdés
Kettő radiátorra nincs szükségünk. Nagyon kicsik stb. Nem akarunk cserélni csak leszereltetni és elzáratni. Lehet ezt így télen?
2022. dec. 10. 02:27
 1/9 A kérdező kommentje:
Panelről van szó. Mindenképpen meg kell várnom a nyarat amikor leengedik a vizet? vagy a víz leengedése nélkül is el lehet e zárni és megszüntetni?
2022. dec. 10. 02:43
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Eléggé kicseszés lenne a lakókkal, hogy ne legyen pár napig, vagy x ideig fűtés. Nem olcsó mulatság, a szolgáltatónál érdeklődj, megoldható e és mennyibe kerül.
2022. dec. 10. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha 2 elzáró van( felül és alul is) rajta akkor elvileg leszerelhető bármikor.

Ha alul NINCSEN semmilyen elzáró akkor nem vehető ki a radiátor,mert a ház teljes fűtési vize ömleni fog kifelé . Ehez le kell engedni a fűtővizet házban, amelyhez a fűtési idényben kell a közös képviselő hozzájárulása is szükséges. De ő valószínűleg nem-t fog mondani,mert csak akkor ürítjük a teljes házat,ha nagyon indokolt. pl eltört valahol egy cső,és ömlik ki a víz.

Van még a cső lefagyasztásos módszer, de ez igen drága, és elég rizikós művelet,és 1-2 feltételnek is teljesülnie kell.

2022. dec. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy gyorsan a menetre kell tenni hollandis golyoscsapot, amiben gumi tömítés van, természetesen nyitott állapotban hogy a vízsugár atmenjem a csapon, utána elzárni. Nagyon gyorsan kell csinálni, rizikós mert sokan beparaznak ha 5-6 bár nyomással ömlik ki a víz és nyilván valamennyi ki is fog folyni. 3/4 külmenet szokott lenni a radiátor utáni cső, de jól meg kell nézni mert ha nem stimmel a menet akkor troger meló lesz nyomás alatt visszarakni a dög nehéz radiátort. Ezt módszert nem ajánlom csak leírtam hogy így is lehet "nyomás" szerelni.
2022. dec. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2022. dec. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek!!!!


hát egszer kijukadt az egyik radiátor és két hétig nem zárta el a közösképviselő, minden elázott. városházán jelentve lett s az óta ugik ha szólok.

inkább várok nyárig. lehet h csak az egyiket záratom el.

2022. dec. 10. 16:40
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen szót kezdünk ly-al, a lyukat.
2022. dec. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%

Én kértem "fűtési" időszakra leeresztést.


Alapból az van hogy 8-kor jönnek papíron leengedni is délután 2-kor kezdik is a töltést. Na a valóságban nem 8-ra jöttek, hanem 9-10 között, nyilván a leeresztés is idő, viszont a délután kettő szigorúan tartva volt így nem is tudtam kicseréltetni a radiátorokat, csak a fürdőszobait.


De mindegy is mert a közös képviselő nem fogja úgysem engedélyezni.


Nekem is csak száját húzva engedélyezte, mert hogy nem fagyhatnak meg a lakók, nem lehet hogy napokig üljenek a hidegben. Hozzátenném szeptember volt és 20+ fokok odakint... :D

2022. dec. 11. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól tudod, hogy milyen a lakóközösség.


Radiátor cserét mindig nyárra kell időzíteni!

2022. dec. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!