Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mekkora szűkítő idomot kell...

Mekkora szűkítő idomot kell válasszak?

Figyelt kérdés

Adott egy régi csaptelep, amit lecserélnék. Egy olyan csapot küldtek, amihez a bekötőcső 15mm-es belő átmérőjű, míg ami volt az 19mm-es, így ide kéne gy szűkítő idom.


Ha jól tudom ezeknek az átmérője coll-ban van megadva, ami 2,54 cm. Nézegettem a méreteket, de nekem sehogy nem jön ki a matek, vagy valamit rosszul számolok.


[link]

[link]



#vízvezeték #csaptelep #szűkítőidom
2022. nov. 24. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet vegyél 2 db.+ hozzá 1/2" kemény tömítést 2 db.


[link]

2022. nov. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vidd el a szerelvény boltba ,és ott majd összehozzátok.
2022. nov. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert a régi csaptelep bekötőcsöve 1/2" volt, az új pedig 3/8"-os.


A sarokszelepet nem látjuk ugye, ha újabb akkor annak elég rövid a menete, ez esetben tekerj arra a menetre egy kis Loctite-ot, mert az amit az 1-es írt ebben az esetben nem lesz jó a túl rövid menet miatt.


De amúgy az kell amit az 1-es linkelt.


1/2"-3/8" BK szűkítő kell neked.

2022. nov. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészítem a 3-as válaszát, hogy "talpas" 1/2-3/8 BK szűkítőt kérj,és abba 1/2" tömítést rakva nem lesz szükséged menet tömítést alkalmaznod..

Ha nem kapsz talpas típust akkor kenderrel,v Loctite tömítő zsinórral kell majd ott tömítened ,de ez gyakorlatot kíván.

2022. nov. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Meg is rendeltem őket.


Valamit biztos rosszul mértem, mert az 1/2" az nyilván nem 19mm és a 3/8" sem 15mm.

2022. nov. 24. 20:29
 6/7 anonim ***** válasza:

4


Teljesen mindegy hogy talpas vagy nem talpas, egy újabb típusú sarokszelepen körülbelül 3 menet van, a szűkítő ennél sokkal mélyebb, így ha koppra rátekered akkor sem fog összeülni a sarokszelep és a szűkítő.

2022. nov. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4 Marha nagy gyakorlat kell, hogy rátekergesd a Loctite zsinórt
2022. nov. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!