Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régik a nyílászárók. Mivel...

Régik a nyílászárók. Mivel tudom bent tartani a meleget?

Figyelt kérdés
Sajnos jelenleg nem engedhetem meg magamnak hogy 8 ablakot cseréltessek. Nagyon szökik a meleg az ablaknál, régi fa. Tudom hogy van ilyen csík amit oda lehet tenni de nem tudom mi a neve. Milyen praktikak, eszközök vannak? Esetleg az üvegre is valami fólia. Nem tudom. Köszönöm a segítségeket!

2022. szept. 17. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Régi, szétment ágyneműt összehajtogatsz egy kis rúddá, és beteszed a két ablak közé. A csík neve, pedig ablakszigetelő gumi, az jobb, mint a szivacs, mert tartósabb.
2022. szept. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy az első válaszoló írja.

Én nem fóliáznék.

Akkor már inkább nappal süssön be a nap, este meg vastag függöny segít szigetelni.

2022. szept. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 nemaRendőrség ***** válasza:
52%

Mi most cseréltünk üveget az antik fa ablakainkban. 100 éves, egyrétegű hajszálvékony üveg helyett korszerű, 2 rétegű hő és zajszigetelő üveg.

1m*2m sokkamrás ablak volt 100e ft/darab

Martak bele nútot, amibe rögzítettek szilikonos szigetelőt.


Ha nem lett volna rá pénzem akkor a következőt csináltam volna:

-Mint #1 írta, ablakszigetelő gumi

-Lehet kapni öntapadós párafóliát ablakra, azt ragasztottam volna az ablakkeretre (nem az üvegre). Ezzel légkamrát létrehozva, ami pazar szigetelő.

Habár nem írtad, de gondolom a tiéd is 2 ablakréteg, mind a kettőre tennék.

-Lehet kapni blackout függönyt. Alapvetően a fény miatt találták ki, konkrétan a nap nem látszik át rajta. Pazar hőszigetelő.

-Ahogy az első írta, vagy régi ágyneműt raksz az ablakpárkányra, vagy ha meg tudod engedni magadnak akkor van szebb kivitel is, konkrétan gyártanak ilyet, huzatfogó párna néven

2022. szept. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

Először azt kell ellenőrizni, hogy a zárak megfelelően működnek-e. Ablakrúdzár esetében a rugó lehet törött vagy a zárólap nem kapaszkodik bele a csuklólemezbe. Tulajdonképpen minden javítható, akár házilag is, de bizonyos felkészültség és szerszámozottság kell hozzá. Utána azt kell ellenőrizni, hogy a farészek megfelelően illeszkednek-e egymáshoz, a túlságosan széles rések vékony faléc beillesztésével eltüntethetők. A keskeny hézagokba házilag öntapadós habszivacs tömítő csíkokat lehet ragasztani és ehhez körben minden rést tömíteni kell, ha a külső és belső ablaktábla is van, akkor mindkettőnél. Vannak szakiparosok, akik vállalják, hogy vékony nútot (vájatot) alakítanak ki körben és abba szilikonos tömítőgumit ragasztanak. Korábban lehetett kapni vékony aluminium U profilba fogott filces tömítőt, amit rá lehetett szegezni körben az ablakkeretekre. Nem nyitogatott ablaknál az is időleges megoldás lehet, ha üveges gittel körben telenyomják a réseket, de meg lehet próbálni öntapadós maszkoló szalaggal a rések körben leragasztását is.

Ha van régi faredőny, akkor a redőnytok bizony nyitott a külvilág felé és ilyenkor a redőnytokot belül záró falemezt kell körbeszigetelni ill. a gurtniház rését kell megfelelően tömíteni. Az ablakon át távozó hő minimalizálására legjobb a belső oldalon kialakított, harmonikaszerűen csuklós fa spaletta.

2022. szept. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!