Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Terméskő/mészkő alapot felújít...

Terméskő/mészkő alapot felújítani megerősíteni bevakolni milyen anyaggal lehet, célszerű?

Figyelt kérdés

120+ éves terméskő/mészkő alapú és vályog falazatú házunk oldalfalait kellene az utca fronton felújítani, régi omladozó magától leeső részeket levertem egyébként jó állapotú az alap, nagy méretű mészkő/terméskő, vakolni kellene + hálót gondoltam rá, nézelődök tájékozódom eddig ez tűnik a legjobb választásnak SZERINTEM.

Ötlet tapasztalat tanács esetleg?


[link]

Köszönöm!!

(nem nincs a környéken kömíves, cementre esküszik mind halálra ítélni nem akarnám...)



2022. jún. 10. 19:24
 1/5 Japán Gulyás ***** válasza:
14%
Gyártanak külön műemlék jellegű épületekre való vakolatot, nektek arra van szükségetek.
2022. jún. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

"Gyártanak külön műemlék jellegű épületekre való vakolatot"


Műemlék épületeknek mi köze van a terméskő és vályog falazathoz?


"cementre esküszik"


Egyébként aki vályogra cementet akar rakni az örök életre eltiltanám az építőipartól.


Kérdező, a linkelt WTA vakolatrendszert nem igazán a vályogra találták ki, sóhatárt túl hamar elérné és megtelne. Terméskőre mehet a WTA de nem a linkelt monotrass való lábazatra.

Terméskőre vannak kifejezett lábazati vakolatrendszerek, illetve a vályogra pedig meszes vakolatot kell tenni.

2022. jún. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez számomra is olyan hihetetlen, hogy a kőművesek 95%-a nem ismeri a vályogot, sőt még a youtube-ot se.


https://www.youtube.com/watch?v=ixWZJ_4ICBc


Sajnos nincs mese, vályogra csak vályogvakolat mehet. Amúgy semmi bonyolult nincs benne, csak pepecselős munka.

2022. jún. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, igen a nyári program a terméskő lábazat pótlása és vakolása, a vályog jövőre talán...

Keresgélek még de nem tudom melyik konkrét wta rendszer illene rá legjobban ezért kértem segítséget :) Ha nem az amelyiket linkeltem akkor melyik?

Köszönöm!

2022. jún. 11. 10:32
 5/5 A kérdező kommentje:

Előfröcskölőnek ez aztán rá a vakolat? wta szabvány mindkettő ez talán jobb is mint az előző amit eddig találtam.

1

[link]

2

[link]

2022. jún. 11. 10:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!