Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hétvégén lett egy "új" fürdőnk...

Hétvégén lett egy "új" fürdőnk. De folyamatosan jönnek a problémák?

Figyelt kérdés
Kiderült így a munkája után hogy egy mestertelen tróger. Kádbeállítás bolt, a régi káddal semmi probléma nem volt, de ez az új kád meghozta a gondokat. Tusolásnál lefolyik, de fürdés után ha leengedem a vizet, rögtön jön fel a víz a padlóösszefolyóból. Mi lehet a probléma? Dugulás nincs, a régi kád mindennapos használatban volt és soha nem jött fel víz. A mosdóban is van gond, ott is szifont cserélt.
2022. ápr. 7. 21:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Egyszerű fizika:a szifonba befolyó kád lefolyócső átmérője nagyobb, mint a szifon kivezető csöve. Magyarán nem tudja elnyelni azt a vízmennyiséget, ami belefolyik. Rossz méretű szifont választott szerintem.
2022. ápr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A kád összekötést még nem néztem, csak a padlóösszefolyón látom azt hogy a csemperagasztót befolyatta az összefolyóba, az bekötött és gyanús hogy az lesz a gond. Ha annyi a gond, akkor leszedem a betonréteget, kitisztítom és jó, de ha a kádnál lesz baj, az bontás.
2022. ápr. 7. 21:43
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha megkötött a csemperegasztó, nehéz lesz onnan kivésni.
2022. ápr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Vésővel nagy türelemmel le lehet tisztítani, már késő van, azért nem álltam neki. Ha meg a káddal van gond, megfontolom azt is hogy feljelentést teszek.
2022. ápr. 7. 21:49
 5/12 anonim ***** válasza:
A szakit kérdezted már? Mielőtt feljelentgetnél.
2022. ápr. 8. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A szaki olyan munkát végzett, hogy a csempéket leütötte direkt és úgy ragasztotta fel, tehát egy 500 ezres anyagot rontott el. A szerelőajtót se lehet kinyitni, mert összeanyagozta. Mindenkit kérdeztem és azt mondták lehet hívni, gyönyörű munkája van. Nemhogy gyönyörű, a sima falra nem tudta szépen felrakni a csempéket, az alját meg úgy rakta hogy a nagy lapokat csak közepén megkente mint a kenyeret, az egyik sarka már be is tört.
2022. ápr. 8. 10:06
 7/12 anonim ***** válasza:
a mostani "szakember" felhozatalban sajnos tényleg csak akkor mehetsz biztosra ha te magad csinálod meg.
2022. ápr. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Sajnos ez megtanultam egy életre, pedig a konyhában én csináltam a falicsempézést, ráadásul egyenetlen felületen, mert levertem a régit, mégis jobb mint a szakember munkája. Úgy voltunk vele hogy neki van szerszám, meg sok ilyet csinált úgyhogy rábíztam.
2022. ápr. 8. 13:41
 9/12 mindentudó99 ***** válasza:
Sok a kókler sajnos. Én is elzavartam egyet a nyáron. 1m2 ert rakott fel a konyhába szüleimnél. Utána jött a teljes fürdő. Na azt már nem ő csinálta.
2022. ápr. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De az a gond hogy akit kérdeztem mind mondta hogy ügyes stb, erre olyan dolgokon megakadt amit egy tanuló 2 perc alatt megoldana. De úgy voltam vele ő a szaki, jobban tudja. Nálunk is úgy volt hogy a fürdő után ő csinálja a nappali járólapot is, de már szóltam egy megbízhatónak, aki nem fog szar munkát kiadni a kezéből. Kicsi a fürdő, 4,5 nm az alján, a falicsempe meg 11 nm. Az egészre elhasznált egy egy 40 kilós habarcsot meg egy 25 kilósat, flexibilis csemperagasztóból meg 9 db 25 kilós zsákot, úgy hogy a járólap nem lett felszedve hanem a régire tette az újat.
2022. ápr. 8. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!