Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szobában újra kellett betonozn...

Szobában újra kellett betonozni a felső 2cm-t, de 2 hét után pókhálószerűen berepedezett mindenfelé az egész felülete. Ennek a jelenségnek mi szokott lenni az oka?

Figyelt kérdés
Le volt kenve alatta, baumit precisio lett elterítve, körben megvan a dilatációs hézag. Már ki van száradva, a leterített fólia másnappra se lesz nedves. Mire számítsak még? Ha padlopollal leöntjük azt is szét fogja repeszteni, vagy várjunk még vele 2 hetet? Túl sok volt a víz, vagy túl gyorsan száradt ki? Kőműves csinálta, nekem eddig nem volt semmilyen tapasztalatom betonozással. (most már van...)
2022. márc. 16. 11:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%

Nem tiltakozott a kőműves, hogy nem szabad 2 cm vékony betont teríteni?


Akármilyen jó minőségű volt a beton, az reped ilyen vékonyságban. Talán 6-os vasháló összetartaná, azzal nem repedne.(de már mindegy)

2022. márc. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 klimaesvillany pont hu ***** válasza:
Mi lesz rajta? Padlólap alá ez a repedezett valami nem oké, laminált parketta alatt nem fog gondot okozni.
2022. márc. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Baumit precisio 2-30mm. 40 éves betonfödém van alatta, panel. ez csak az afölötti réteg. Természetes dolog, hogy ez így bepókhálósodik, vagy egyszerűen csak az "így szokta" módra találomra kevert víz sok volt? 5 litert ír 1 zsákhoz a papírja, de lövésem sincs mennyivel lett valójában. A zsák friss volt.


Elképzelhető, hogy minden padlólapozott, hasonló alábetonozott pont ugyanígy bepókhálósodik, csak azt soha senki nem látja, mert nem várnak vele annyi időt, hogy tisztességesen kiszáradjon, hanem nyomják rá a padlólapokat? Itt egyébként pvc lesz rajta.

2022. márc. 16. 15:15
 4/13 NTBS ***** válasza:
56%
Nem lett volna szabad 2 cm betonozni. Fel kellett volna verni és újrabetonozni. Ez még járható most is.
2022. márc. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Eddig is 2cm volt ott, panelház. Fel lett szedve a házgyári 40 éves, mert szétporladt. Az alap le lett tisztességesen kenve, majd újrabetonozva azzal amit már írtam.


A kérdés az, hogy mi az oka a pókhálós stílusú repedezéseknek 2 hét után?

2022. márc. 16. 15:35
 6/13 A kérdező kommentje:
Túl gyorsan száradt volna ki? Le kellett volna takarni fóliával, vagy vizes zsákkal/szőnyeggel miután a felülete meghúzott?
2022. márc. 16. 15:46
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

Mivel betonoztatok? Mennyire volt felvízezve amikor kiöntöttétek?

Ilyen munkára csak minőségi estrich betont szabad használni amibe van műgyanta adalék. A sima száraz beton min 5cm vastagságban teríthető!!! Csemperagasztóval is ki lehet húzni, de az lassabban szárad ilyen vastagságban, esetleg bekeverni cementhabarccsal.

SZóval ha burkolni akartok rá és rendesen megkötött és berepedezett akkor még talán menthető, meg kell kopogtatni mennyire kötött hozzá a felülethez. Ha a betonra nem kerül burkolat akkor meg le kell festeni, de előtte minőségi csemperagasztóval át kell glettelni a felületet.

2022. márc. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
7 vagyok most látom hogy PVC burkolat, szóval teherviselő a beton.....ezt nem így kellett volna készíteni. Vagy minőségi aljzatkiegyenlítő ami terhelhető(nem mindegyik az), vagy esztrich beton és abból is ami min c30 vagy erősebb!!!
2022. márc. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Már írtam. "Baumit precisio 2-30mm" Az eredetileg ott levő 2 cm magasságot kellett visszapótolni, mert szétporladt az eredeti házgyári réteg, az ami a födémpanelokra volt ráöntve. Mivel nem értek hozzá, kőművessel csináltattam, ezt hozta.


Szóval egy flexibilis csemperagasztóval simán áthúzhatom-kijavíthatom?

2022. márc. 16. 21:13
 10/13 anonim ***** válasza:

Olyan anyag kell áthúzni ami jól tapad és repedés áthidaló tulajdonsággal is bír és nem porlik. Én flexi ragasztóval húznám át, de valami minőségivel ami erősített mondjuk sopro 450.

A beton nem üreges? Próbáltad kopogtatni hogy jól tapadt-e?

Utánaolvastam ennek a Baumit anyagnak és ezt kihúzáshoz szokták használni, olyan mint a SOpro 468, azzal sokat dolgozom én is. zek cementhabarcsok amit műanyagadalékkal is javítanak, nagyon gyorsan kötnek, de jó minőségű anyag. Miért repedhetett be? A kőműves hozta az anyagot vagy valahol vetted?

2022. márc. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!