Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Elektromos vagy Gázos kombi...

Elektromos vagy Gázos kombi kazán ?

Figyelt kérdés

Gázos van jelenleg . De másik helyre szeretném rakatni és elgondolkodtunk az elektromos kazánon is. A fűtésrendszert így is úgyis át kell alakítani .


A kérdés hogy jelenleg 1x25A van a lakásban. Azt javasolta villanyszerelő hogy bővíttessük fel 3 fázisra ampert nem mondott, de tényleg szükséges a 3 fázis ezekhez a kazánokhoz ?



2022. febr. 17. 11:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el, a háromszorosa lesz az elektromos kazán fogyasztása a gázkazán fogyasztásához képest.
2022. febr. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az áram az mindig drágább lesz mint a gáz.


Víz-gáz-fűtés szerelőként mondom, hogy én otthonra biztosan nem raknék elektromos kazánt.

2022. febr. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A gázkazán üzemeltetése jelentősen olcsóbb, viszont az egyszeri beruházás, pl. az új kémény kialakítása (már ha kell, nem tudjuk hova akarod áthelyezni) nagyságrendileg drágább mint villamos kazánnál. Ezt kell mérlegelni.
2022. febr. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem kell kemeny csak az udvarra lesz kivezetve . Csak a 90 fokos idom kell meg max 1 m es szakasz .

Gaztervet mar csinaltattam .

Az elektromos kazan azert merult fel mert parom kedvezmenyesen kapja az aramot, mivel ott dolgozik igy kb 1/3 aron lenne az aram . Ugy se erne meg ?

2022. febr. 17. 15:11
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja es meg par even belul tervezunk tetoter beepitest, akkor a tetot is rendbe kell rakni, akkor lehet napelemet is rakatnank fel .
2022. febr. 17. 15:14
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha 1/3-ad áron kapjátok az áramot, akkor minek a napelem?
2022. febr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mert sose lehet tudni mikor fog/kell valtani ?
2022. febr. 17. 15:22
 8/13 Majatom ***** válasza:
Elektromos kazánnak kell a 3 fázis, meg vagy 60 A pluszban.
2022. febr. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kizárólag 3 fázis jöhet szóba, más nem. Láttam ilyen 8-9 kilowattos egyfázisú kazánokat már, de annak is egyrészt 32 amper kell, másrészt ha az megy, akkor gyakorlatilag semmit, de semmit sem használhatsz a házban, mert 100%-ra leterheli a hálózatot a kazán.

Szóval egyrészt kell 3 fázis. És másrészt őrítően drága a villany, a gatyádat ráköltöd. Ma már nem éri meg semmilyen villanykazán, csak kizárólag akkor, ha komoly napelemrendszered van, és rengeteg áramot termelsz. És még valami, nem tudom milyen helyen laksz, de falvakban főleg vannak olyan elavult hálózatok, hogyha te egész télen 9 kilowattal fűtessz, akkor az egész utca téged fog szidni, mert ingadozni fog a feszültség.

2022. febr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mégvalami: nem tudom most mi működik a házban, de 1x25A az nagyon kevés már. Gyakorlatilag egy mosógép plusz elektromos sütő ha egyszerre megy, már fullra leterheled a rendszert.
2022. febr. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!