Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gerébtokos ablak cseréje...

Gerébtokos ablak cseréje felújítása mennyibe kerül 2021-ben?

Figyelt kérdés

Egy kétszárnyú, ~120x140cm-es, és egy egyszárnyú, ~120x70cm-es felsőablakról lenne szó.


A opció, műanyag ablakra cserélnénk a külső ablanokat

B opció, feújítás (kérdés, hogy ilyenkor érdemes-e mind a 6 ablakot, vagy nincs értelme a belsőkkel foglalkozni)


A opció a keret bontásával járna?



2021. okt. 16. 17:26
 1/5 A kérdező kommentje:

A felújítással kapcsolatban szkeptikus vagyok, mert továbbra is marad a keret, ami kb. fél nm rosszul szigetelt hőátadó közeg. Az ablakszárnyak keretei pedig ugyan most sem huzatosak, de további 1/3 nm rosszul szigetelt közeget jelentenek.


További kérdés, hogy mennyire bonyolult a tokot/külső keretet kibontani, ha sajátkezűleg állnánk neki?

2021. okt. 16. 17:45
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
3 db 150x150-es ablak és 1 erkélyajtó felújítása (szárnyak beállítása, külső szárnyakba hőszigetelt üveg beépítése, nútokba hőszigetelő gumi) tavaly 230 ezer. A hő- és hangszigetelés jobb lett, a szárnyak mellett nem húz be a hideg, a tok mellett mégis rossz a hőérzet.
2021. okt. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem egy agysebészet. Én is magamnak megcsináltam tök egyedül.

[link]

2021. okt. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!


#2 Megtérülni nem fog az én esetemben, csak a hőérzet miatt nyúlnánk hozzá. Atapasztalatod alapján úgy érzem, hogy nekem nem éri meg a meglévőt felújíttatni.


#3 úgy látom itt a kivitelező egy előre gyártott keretbe rakja be az ablakokat. Nálad ez hogyan van pontosan megoldva?

2021. okt. 18. 11:34
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.

Természetesen kerettel együtt gyártják le, mert csak úgy zár majd tökéletesen.

A két üveg között argonnal.

2021. okt. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!