Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Csempézésnél hogyan támasztják...

Csempézésnél hogyan támasztják alá csempéket, ha felülről kell kezdeni a csempézést?

Figyelt kérdés

Alulról kezdve egyértelmű, hogy a második sorral kezdik, ami alá egy vezetőlécet rögzítenek, és arra támaszkodik a csempesor, amíg a ragasztó megköt, és feljebb haladva az újabb sorok az előzőekre támaszkodnak, és a legalsó sort csinálják utoljára, amikor leveszik a vezetőlécet.


De mi a helyzet akkor, ha felülről kell kezdeni, mert a körülmények miatt precízen egy bizonyos magasságig kell csempézni, és egész csempéket akarnak felülre? Ilyenkor a legfelső sorral kezdve az alá lehet tenni vezetőlécet, de akkor nem lehet lefelé haladni, mert a következő sor útjában van a vezetőléc.


Ilyenkor várnak egy napot a következő sorral, hogy le lehessen venni a lécet, és lejjebb tenni?


2021. okt. 14. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Ilyen hülyeséget senki nem csinál.

Ha nagyon fontos a befejezés, akkor inkább számol.

2021. okt. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A csempék nem mindig milliméterre pontosak. Ha számol is, akkor sem biztos, hogy alulról kiindulva éppen ott fog véget érni a felső egész sor, ahol szeretné.
2021. okt. 14. 11:31
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen marhaságot szerintem se csinál senki, méregetni és számolni kell.
2021. okt. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vannak jó drágán csúszásmentes csemperagasztóbók is, láttam videót ahol alátámasztás nélkül rakták a csempész, és nem csúszott le.
2021. okt. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Ha nem csempézi ki a falat teljes magasságában, akkor felülről kezdje a csempézést." írják a neten.


Megnéztem a youtubeon egy ilyen videót, és ott felülről indulva csak pakolja a csempéket a falra alátámasztás nélkül, mégsem csúsznak le a ragasztóról:


[link]

2021. okt. 14. 12:02
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

Biztos van olyan burkoló aki megcsinálja, de az nem te vagy valószínűleg.

4-5 fürdőszobát már kicsempéztem, de nem állnék neki felülről, az biztos.

2021. okt. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6: a konyhát a héten így csempéztem ki, felülről indulva, mert fontos volt a felső szél helye, úgyhogy nem akkora ördöngösség


Én hevenyészett alátámasztásokat használtam, nem fix lécet, mert akkor mire a sor végére értem, addigra az első csempe alól elvehettem az alátámasztást, beraktam alá a következő sor csempéjét, és azt támasztottam alá, így az alsó csempe már tartotta a felette levőt.


De ez csak az én laikus megoldásom volt saját kútfőből, ezért érdekelt volna, hogy mi a bevett megoldás erre, ha felülről kell indulni.

2021. okt. 14. 12:15
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
A videóban szakszerűtlen kivitelezést láthatunk. Alulról kell kezdeni a rakást a második sorral és a legalsó sort kell felrakni legutoljára. Ha már a második sor alja megvan, akkor onnantól csak ki kell számolni, hogy hány sort kell még rakni rá, hogy meglegyen a kívánt magasság. Ne gyere azzal, hogy nem egyformák a csempék, mert néhány mm különbség nem számít, a fugarés miatt szintbe hozható.
2021. okt. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyébként a hevenyészett alátámasztás tökéletes... Szakember sem csinálja máshogyan. Fog egy lécet és alábakolja, hogy szintben legyen. A szintet meg vagy lézerrel vagy vízmértékkel határozza meg.
2021. okt. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!