Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A napelemes pályázat esélytele...

A napelemes pályázat esélytelen lesz használatbavételi nélkül?

Figyelt kérdés
2008-as ház, mi nemrég vettük és csak utána derült ki, hogy nincs a hivatalban használatbavételije. Ott azt mondták gyakoribb, mint gondolnánk. Hitelnél se került elő a kérdés, simán végigmentünk a folyamaton, hogy senki nem kérte. Ez a pályázat viszont érdekelne, és bár nem olvastam végig, gyanítom, hogy erre szükség lehet. Van itt olyan, aki tud erről valamit? Vagy arról, hogy utólag hogyan lehet használatbavételit kérni?
2021. okt. 9. 15:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Így van. Hivatalosan csak lakóházak indulhatnak.
2021. okt. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 pamper válasza:

Az elmúlt fél évszázadban párszor költöztették az építési ügyek iratait. Ezek során bizony sok használatbavételi engedély tűnt el, ez nem egyedi eset.

Pont abban az évben (2008) rendelték az önkormányzatoktól a járásszékhelyekhez a feladatot. Azóta tehát a területileg illetékes Járásszékhelyeken kell keresni az építésügyet.

Én ezt találtam az esetedre, érdemes nekiállni, nehogy kicsússz a 6áridőből:


"Amennyiben nem találhatóak okiratok, akkor fennmaradási engedélyt lehet kérni az épületekre. Ebben az esetben tervezőt kell keresni az ingatlan tulajdonosának.

A magyar törvények szerint az épületeknek szerepelniük kell a földhivatal nyilvántartási térképén, a tulajdoni lapon és a telekkönyvben. Ha a földhivatalnál ezeken szerepel az adott épület, akkor vélhetően rendelkezik használatbavételi engedéllyel, még ha az ügyfél nem is találja éppen.

Ha tehát felépül egy épület, egy földmérőtől meg kell rendelni az épület "feltüntetését".

Az épületfeltüntetés során a földmérő felméri az új épületet és elkészíti az épületfeltüntetési vázrajzot. Ezt a vázrajzot leadja a mellékleteivel együtt a területileg illetékes földhivatalba, ahol az épületet felrajzolják az ingatlan-nyilvántartási térképre, és a változásokat bejegyzik a tulajdoni lapra.

Az épületfeltüntetés elkészítéséhez használatbavételi engedélyre van szükség, amit az építési hatóság ad ki. Jó tudni, hogy az engedély nélkül - bizonyíthatóan 10 évnél régebben - épült épületek estében - fennmaradási engedély kérhető, amennyiben annak meglétét a hatóság tudomásul vette, vagy az objektum léte a hatályos építési törvény szerint fenntartható. Ilyenkor az illetékes járáshivatal építési osztályán Hatósági Igazolás iránti kérelmet kell benyújtani. (Legalább 2 hónap körüli ügyintézésről van szó.)"


Sok sikert!

2021. okt. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!